Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 12:23


[2.0 TDI 140KM] Szarpie całym samochodem przy przyspieszaniu

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Szarpie całym samochodem przy przyspieszaniu

Post16 mar 2021, 21:25

Witam.
Dziś trafił mi się następujący problem:
Jadąc sobie drogą krajową na rozgrzanym silniku stałą prędkością w okolicach 70 km/h samochód przeszedł mi w tryb awaryjny (migocząca ikonka spirali).
Gdy zgasiłem go i włączyłem ponownie to kontrolka znikła.

Przed chwilą byłem się przejechać. Przejechałem się kawałem (wyższymi prędkościami) i wszystko było ok. Gdy zawróciłem na stacji to zaczęło się szarpanie. Samochód przy przyspieszaniu na obrotach do 2000 cały szarpał. Rzucało nim jak na przeglądzie. Pedał gazu też cały czas odbijał. Gdy mocniej docisnąłem gaz to ustawało (gdy wzrosły obroty).

Poniżej wrzucam link do filmu z jazdy YT
https://www.youtube.com/watch?v=8JM1zg9qQPc


https://zapodaj.net/b0b2827994ba4.jpg.html
Zdjęcie z testu OBD2.

Czy wiecie w czym może być problem? Zapchany EGR?
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szarpie całym samochodem przy przyspieszaniu

Post18 mar 2021, 21:28

Witam.
Dziś znalazłem problem.
Gdy samochód nagrzeje się (temp. pow. 80 stopni) to przy nagłym przyspieszaniu (np. wjazd na drogę). Auto szarpie i wchodzi w tryb awaryjny. Gdy potem wyłączy i włączy się silnik błędu nie ma.

Gdy samochód jest niedogrzany to nic się nie dzieje.

Gdy w czasie wystąpienia błędu podpiąłem komputer to pokazało błąd EGR.

Czy to możliwe, że EGR jest popsuty i szwankuje dopiero gdy samochód się rozgrzeje?
Offline

FLON1.6

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 sie 2021, 15:28
  • Online: 1h 11m 13s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Janki

Re: Szarpie całym samochodem przy przyspieszaniu

Post01 sie 2021, 16:31

Cześć. Miałem podobnie kilka lat temu . Mam silnik 1.6 tdi 105 Km. Wersja kombi. Auto na autostradzie przeszło w tryb awaryjny i kontrolka spiralki. Dojechaliśmy 300 km i wymienili egr. Kilka lat miałem spokój. W zeszłym na autostradzie zaczęła migać kontrolka spirali i tryb awaryjny po kilku minutach szarpalo autem i nie mogłem jechać. Pękneła śruba z szyny która trzymała wtrysk. Wymieniłem jeden wtrysk i plastikową blaszkę wokół wtryskow (podobno trzeba ja wymienić co 60 tyś km) i ten sam problem. Jak się auto nagrzeje miga kontrolka spirali i auto do 100 km/h max. Podpięty komputer wykazuje za niskie ciśnienie paliwa. Czy może to egr ? Czy może pompa wysokiego ciśnienia? Proszę o pomoc.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości