Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 08:35


Nabicie klimatyzacji - ceny 2021

Moderator: flo

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ko.MENDAt0r

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 24 cze 2021, 11:13
  • Online: 3d 20h 31s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7.5 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Nabicie klimatyzacji - ceny 2021

Post25 cze 2021, 11:31

Cześć, czeka mnie serwis klimatyzacji (sprawdzenie szczelności + uzupełnienie czynnika), bo wygląda na to że nikt w tym aucie do tej pory tego nie robił. Niestety jest tu nowy czynnik (1234yf)...
Popytałem w paru warsztatach i w ASO, i powiem wam że zwątpiłem. W internecie, w artykułach sprzed niecałego roku można znaleźć informację, że nabicie to koszt 150-200zł + czynnik 1zł/1gr.
Natomiast w moich okolicznych warsztatach najniższa cena jaką znalazłem to 300zł za samą obsługę + czynnik 2zł/1gr. :shock:

Pytanie do was, czy wszędzie są aktualnie takie ceny? Może jest to skok sezonowy, macie z tym jakieś doświadczenia?


Auto VW Golf 7 Variant, 1.4 TSI 150KM, 2017r
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 15h 2m 46s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Nabicie klimatyzacji - ceny 2021

Post25 cze 2021, 13:43

Obrazek

Cena z ASO (po sporych rabatach podobno, edit: doczytałem że 10%, to chyba nie za sporo :-)), ten sam silnik i rocznik. Ubyło 83g czynnika przez 4 lata. Dezynfekcja taka raczej porządna, lancą bezpośrednio na parownik. Wychodzi, że najdroższe jest podłączenie maszyny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Pochwały przyznane za posta: 2

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości