Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:09


Wskaźnik paliwa Golf VI 2.0 TDI

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Online: 2d 8h 14m 36s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Wskaźnik paliwa Golf VI 2.0 TDI

Post07 cze 2021, 17:09

Witam,

Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem Golfa VI 2.0 TDI. Zauważyłem że wskazówka poziomu paliwa potrafi opaść o grubość samej wskazówki po przejechaniu 30km, czy to jest normalne czy wskazówka opada zbyt szybko. VCDS nic nie wykazuje spalanie przy spokojnej jeździe nie przekracza 5.3 l/100km.
Ktoś mi podpowie czy mam się martwić czy też nie, na dniach będę tankował do pełna więc dokładniej zlitrażuję ale sam fakt szybko opadającej wskazówki troszkę niepokoi.
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Wskaźnik paliwa Golf VI 2.0 TDI

Post07 cze 2021, 17:17

Zatankujesz do pełna zobaczysz. Ja mam tak że od pełnego przez dłuższy czas nie rusza się, w okolicach połowy idzie szybko. Znów zwalnia i przy końcu znów szybciej. Ale podobnie miałem w Touranie. Jest ok.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Online: 2d 8h 14m 36s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Re: Wskaźnik paliwa Golf VI 2.0 TDI

Post07 cze 2021, 17:34

U mnie cały czas spada jednakowo teraz mam prawie pełny zbiornik i już widzę że spadła o grubość kreski po przejechaniu 30 km. Chyba troszkę za szybko
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Wskaźnik paliwa Golf VI 2.0 TDI

Post07 cze 2021, 21:06

To samo u mnie. Każde odpalenie samochodu i pokonany krótki odcinek powoduje to, że wskaźnik paliwa wyraźnie zmienia swoje położenie.
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Online: 2d 8h 14m 36s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Re: Wskaźnik paliwa Golf VI 2.0 TDI

Post09 cze 2021, 15:54

Co z tym zrobiłeś, ja na arzie zaczynam jeździć bardzo delikatnie i zobaczymy czy da to jakieś efekty.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości