Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 05:16


Dorobienie kluczyka Golf 6 2009

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

amitpo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 kwie 2021, 09:48
  • Online: 59m 16s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4

Dorobienie kluczyka Golf 6 2009

Post15 kwie 2021, 10:02

Cześć, posiadam jeden kluczyk do golfa 6 2009 , interesuje mnie dorobienie drugiego żebym miał komplet na wszelki wypadek. Ogarniał ktoś podobny temat, zostaje mi tylko allegro czy jest jakaś firma która mi to zrobi do tego modelu, czy może ASO również się tym zajmuje ?
Chciałbym żeby było to zrobione dobrze, nawet kosztem większych pieniędzy.

:pub:
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorobienie kluczyka Golf 6 2009

Post15 kwie 2021, 12:49

ASO robi takie rzeczy, podajesz vin auta, sprawdzają czy jesteś właścicielem i wysyłają zamówienie do VW w DE, skąd przysyłany jest Nowy klucz pod konkretnie twoje auto. Koszt pewnie dość spory.

Druga opcja, sprawdzasz w swoim kluczyku (gdzieś jest napisane) nr kluczyka po nr VW i jaka jest częstotliwość pilota w MHz, kupujesz taki sam z takimi samymi falami (MHz) jedziesz do punktu dorabiania kluczyków samochodowych, dorabiają Ci grot, jedziesz do kogoś kto Ci zakoduje transponder w kluczyku, a pilot dokodujesz sobie sam VCDS-em do BCM-a
Tu cena w zależności ile kto weźmie ale pewnie kilka razy mniej niż w ASO VW.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Tobol

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 maja 2021, 14:19
  • Online: 22h 23m 7s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Dorobienie kluczyka Golf 6 2009

Post25 lip 2021, 16:56

Żeby już nie zakładać nowego tematu. Dorabiał ktoś kluczyk do Golfa poprzez kupno używanego i wymianę grota ? zrobił to ktoś osobiście? Również mam 1 kluczyk a potrzebuję 2gi. Planowałem kupić używany i wymienić grot następnie wystarczy jedynie zaprogramować na nowo po takim zabiegu ? VCDSem da rade ?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorobienie kluczyka Golf 6 2009

Post25 lip 2021, 17:57

A przeczytałeś kolego ze zrozumieniem mój wcześniejszy post ????

""""jedziesz do kogoś kto Ci zakoduje transponder w kluczyku"""

Tak jak napisałeś to będzie działać tylko pilot po dodaniu go do modułu BCM czyli otwieranie/zamykanie auta.
W kluczyku jest jeszcze pestka z IMO i każde auto ma inne, jeżeli go nie podmienisz w używanym kluczyku na nowy zaprogramowany pod Twoje auto to nie odpalisz auta, to chyba jasna sprawa, tak to byś każde auto odpalił jednym kluczykiem tylko po wymianie samego grota pod dane auto.

Tak, robiłem tak sam w poprzednim aucie, czyli VW Touran, czyli to samo co Golf.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość