Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:14


radio din

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JozinZbazin

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 20 lip 2020, 11:49
  • Online: 16h 10m 35s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0d 140km

radio din

Post27 sie 2020, 08:12

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem radia np takiego

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-2di ... R_EALw_wcB

jest jakas wieksza roznica poza ceną miedzy czyms takim?

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-2di ... tyEALw_wcB



ktos moze sie wypowiedziec na temat takich zamiennikow oryginalu?
jest cos na co warto zwrocic uwage mocno?

Czy sa jakies nawigację które działają same bez konieczności łączenia radia z telefonem?
jak dziala takie gogle maps? radio musi byc polaczone ze smarfonem aby aplikacja dzialala? Domyślam sie, ze konieczne jest utworzenie hotspota i tak sie połączyć.
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: radio din

Post27 sie 2020, 09:13

Mam to pierwsze od ponad roku i jestem zadowolony - u mnie była wgrana nawigacja ofline Sygic ale i tak korzystam z google map które pokazują korki online. Do tego automatycznie po odpaleniu uruchamia się Yanosik który pokazuje fotoradary, kontrole itp.Możńa też w google pobrać fragment mapy i używać ofline. Jedyny minus to słaby zasięg radia fm jak ktoś jeździ dużo w trasy ale można używać radia internetowego.
Offline

JozinZbazin

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 20 lip 2020, 11:49
  • Online: 16h 10m 35s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0d 140km

Re: radio din

Post27 sie 2020, 12:14

A jak z dźwiękiem?
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: radio din

Post27 sie 2020, 12:24

Mi pasuje a mam ucho wyczulone:) Radio internetowe gra bardzo dobrze, pliki na usb jak są dobre to też fajnie, radio fm też nie najgorzej. Polecam z kamerą cofania też fajny bajer.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2020, 12:27 przez hans5, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: radio din

Post27 sie 2020, 12:27

hans5 pisze:Mam to pierwsze od ponad roku i jestem zadowolony - u mnie była wgrana nawigacja ofline Sygic ale i tak korzystam z google map które pokazują korki online. Do tego automatycznie po odpaleniu uruchamia się Yanosik który pokazuje fotoradary, kontrole itp.Możńa też w google pobrać fragment mapy i używać ofline. Jedyny minus to słaby zasięg radia fm jak ktoś jeździ dużo w trasy ale można używać radia internetowego.

Te radia prawdopodobnie nie mają RDS-u i dlatego tak jest z odbiorem stacji.Reszta to rzecz gustu ale w porównaniu z tymi jednostkami z linków lepszym wyborem będzie RCD330 i RCD360 w podobnych pieniądzach.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: radio din

Post27 sie 2020, 12:29

BRUNO55 pisze:
hans5 pisze:Mam to pierwsze od ponad roku i jestem zadowolony - u mnie była wgrana nawigacja ofline Sygic ale i tak korzystam z google map które pokazują korki online. Do tego automatycznie po odpaleniu uruchamia się Yanosik który pokazuje fotoradary, kontrole itp.Możńa też w google pobrać fragment mapy i używać ofline. Jedyny minus to słaby zasięg radia fm jak ktoś jeździ dużo w trasy ale można używać radia internetowego.

Te radia prawdopodobnie nie mają RDS-u i dlatego tak jest z odbiorem stacji.Reszta to rzecz gustu ale w porównaniu z tymi jednostkami z linków lepszym wyborem będzie RCD330 i RCD360 w podobnych pieniądzach.


Miałem wcześniej RCD330 i nie ma co porównywać możliwośći - rcd 330 to przeżytek
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: radio din

Post28 sie 2020, 17:30

Bierz ten z drugiego linka, znacznie mocniejsze i szybsze ma bebechy (PX5). Oczywiście PX6 byłby jeszcze lepszy (czyli procesor sześciordzeniowy Hexa Core, który mimo wszystko jest wydajniejszy od ośmiordzeniowego montowanego w PX5). Od siebie mogę polecić firmę Xtrons.

Czy sa jakies nawigację które działają same bez konieczności łączenia radia z telefonem?
jak dziala takie gogle maps? radio musi byc polaczone ze smarfonem aby aplikacja dzialala? Domyślam sie, ze konieczne jest utworzenie hotspota i tak sie połączyć.

Słyszałem że Sygic jest dobry jako navi offline, ale ja używam Google Maps. Zawsze można pobrać jakiś obszar offline i korzystać z nawigacji bez potrzeby łączenia z internetem, brakuje wtedy jedynie informacji o natężeniu ruchu wraz z informacjami o korkach i ewentualnych objazdach.
Co do połączenia, inną możliwością jest zakup internet sticka, LTE/4G i podłączenie go przez USB. Może on tak samo jak telefon dawać radiu hotspot z internetem. Ja tworzę hotspot telefonem i również działa. Jak się komuś nie chce włączać ręcznie, to można Taskerem ustawić żeby hotspot włączał się automatycznie jak złapie radio w zasięg Bluetootha.

Te radia prawdopodobnie nie mają RDS-u i dlatego tak jest z odbiorem stacji.Reszta to rzecz gustu ale w porównaniu z tymi jednostkami z linków lepszym wyborem będzie RCD330 i RCD360 w podobnych pieniądzach.

RDS, AF, TA, PTY, TP i wszystkie inne radiowe bajery aż do DAB (trzeba dokupić antenę) takowe radio posiada. Ale czemu niektórym gorzej odbiera to nie mam pojęcia.
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: radio din

Post23 wrz 2020, 10:14

GanKa pisze:Domyślam sie, ze konieczne jest utworzenie hotspota i tak sie połączyć.

Tak, z hotspot z telefonu albo ze sticka podpiętego w USB.
Offline

myrha

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 29 maja 2019, 09:49
  • Online: 7h 4m 38s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 2008
  • Silnik: 1.6 MPI 102KM
  • Lokalizacja: Podhale

Re: radio din

Post08 kwie 2021, 21:56

hans5 pisze:Do tego automatycznie po odpaleniu uruchamia się Yanosik który pokazuje fotoradary, kontrole itp.

Jak zrobiłeś, że Yanosik uruchamia się automatycznie?
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: radio din

Post09 kwie 2021, 09:31

W ustawieniach Yanosika - nie jestem teraz w samochodzie ale zaznaczasz ikonę pływającą w yanosiku

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości