Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:32


DSG głośna praca

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

markosz

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 lut 2021, 15:02
  • Online: 1h 22m 43s
  • Auto: Audi
  • Silnik: 3.2

DSG głośna praca

Post10 lut 2021, 12:56

Cześć,

Mam prośbę pytanko,

U mnie w okolicy nie mam do kogo zgłosić się na diagnostykę/naprawę. A wymieniaczy jak wiadomo wszędzie pełno.

Kupiłem jakiś czas temu autko Przebieg 100kkm wydaje się być prawdziwy. Jeździł tym jakiś starszy Pan w Szwajcarii pewnie po mieście skoro taki przebieg.

Generalnie szukałem po sieci jakiś informacji z opisem podobnych problemów ale teori jest tyle ile i osób to opisuje. Jedni , że tak ma być, inni sprzegło, dwumasa itp...

To co mnie nurtuje, to głośne działanie skrzyni. Szczególni jest to słyszalne na postoju kiedy zmieniam położenie dźwignię biegów i auto zapina/wybiera bieg. Slyschcać wtedy głośnie stukniecie klikniecie. Załączam filmiki poglądowe.

https://youtu.be/LiziAXtH_ik

https://youtu.be/jIs2ZjZqR4o

Oglądałem kilka filmów jak wogole działa dsg i widać tam ze sa wodziki które załączając poszczególne biegi one własnie pracując wytwarzaj takie klapnięcie jednak nie wiem czy to to...

https://www.youtube.com/watch?t=1057&fb ... e=youtu.be

Odnośnie działania podczas jazdy to w gruncie rzeczy zmienia biegi dość płynnie szczególnie wyższe biegi. Przy niskich nieraz troszkę jakby troszkę przymuli z zapięciem kolejnego. Przy dojeździe do krzyżówki czasem słychać jak redukuje z 2na1 (pukniecie)czasem wtedy delikatnie szarpnie lub tak jakby sie pogubi wbije na luz i zaraz znow zapina bieg.

Ostatnie co odczuwam to już przy bucie w podłogę i korzystaniu np z tipronika przy przepięciu/zmianie biegu czuć szarpniecie/stukniecie jakby gdzieś w układzie napędowym występował jakiś luz.

Jeżeli potrzeba jakiś jeszcze informacji chętnie dostarczę, opiszę.
Bede wdzięczny za jakiekolwiek informacje.


Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

bzykofm

Aktywny

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 21 mar 2019, 15:28
  • Online: 8d 13h 14m 35s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Seat Leon 1P lift
  • Silnik: 1.9 TDI BLS 195.374
  • Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka

Re: DSG głośna praca

Post13 lut 2021, 10:11

Masz jakąś książkę serwisową? Był zmieniany olej w skrzyni?
Offline

markosz

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 09 lut 2021, 15:02
  • Online: 1h 22m 43s
  • Auto: Audi
  • Silnik: 3.2

Re: DSG głośna praca

Post14 lut 2021, 21:30

Tak jest książka, olej zmieniony przy około 60kkm.

Dodam może, ze przy ostrej jeździe potrafi lekko szarpnąć/stuknąć przy zmianie biegu - szczególnie przy ręcznej zmianie biegów.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości