Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 23:53


[1,6 TDI 105KM] Długie odpalanie auta 1.6 105 2011

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcinek205

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 cze 2018, 21:25
  • Online: 5h 45m 56s
  • Auto: Golf VI Comfort Line
  • Silnik: 1.6 TDI

Długie odpalanie auta 1.6 105 2011

Post02 lut 2021, 14:04

Witam, zwracam się z prośbą na forum ponieważ mechanicy mi już raczej nie pomogą, otóż auto odpala nieco długo, jak na załączonym filmie. Problem tkwi w tym, że nie jest to za każdym razem, auto jest garażowane i dajmy na to, że 10 razy odpali od buta i za 11 razem jest tak, jak na filmie (nie liczę tego, bo to loteria czasami dwa razy pod rząd jest źle itd). Zaznaczę, że problem dzieje się od 7 miesięcy, więc temperatura nie jest zależna od tego, a w garażu zazwyczaj jest około 10°C.
Paliwo ponoć nie ucieka, filtry wymienione, wtryski czyszczone i jeden wymieniony, świece sprawne, rozrusznik, jak słychać jest w dobrej formie, akumulator ma z 3 latka, zaś akumulatorowe problemy bym tu wykluczył, komputer nic nie wykazuje.

Cóż to może być?

Link https://m.youtube.com/watch?v=0s-wbUPpsa0
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Długie odpalanie auta 1.6 105 2011

Post02 lut 2021, 17:17

Kolego czy wymieniony wtryskiwacz został zakodowany i zostały wykonane korekty minimalnej dawki wtryskowej? Jeżeli nie zacznij od tego.

Dodatkowo mam to samo u siebie jeżeli przerwę procedure wypalania filtra DPF, póżniej kręci podobnie długo, natomiast jeżeli nie przerwę to odpala normalnie od strzała. Mrozy -25* nie stanowiły problemu
Offline

marcinek205

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 cze 2018, 21:25
  • Online: 5h 45m 56s
  • Auto: Golf VI Comfort Line
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Długie odpalanie auta 1.6 105 2011

Post02 lut 2021, 19:48

Maciek pisze:Kolego czy wymieniony wtryskiwacz został zakodowany i zostały wykonane korekty minimalnej dawki wtryskowej? Jeżeli nie zacznij od tego.

Dodatkowo mam to samo u siebie jeżeli przerwę procedure wypalania filtra DPF, póżniej kręci podobnie długo, natomiast jeżeli nie przerwę to odpala normalnie od strzała. Mrozy -25* nie stanowiły problemu

Powiedz mi, w jaki sposób wiesz, że wypala Ci się DPF? Wyświetla się, jakaś kontrolka?
Osobiście mogę powiedzieć, że DPF wypala wtedy, kiedy nie wyświetla się żadna kontrolka, a obroty podwyższają się do 1000 obrotów na postoju zaś, podwyższenie do szybszej pracy silnika bynajmniej u mnie występuje wtedy, gdy ustawie dmuchawę, aby dawała ciepło wtedy z automatu wskakują wyższe obroty, po zmniejszeniu na najniższa temperature oznaczenie LO obroty zostają i gdy dodam na luzie gazu powiedzmy do 2 tyś obrotów i puszczę to wtedy one spadają.
Myślę, że opisywany problem nie jest przez DPF bo, jak skoczą mi obroty do tego tysiąca i po dodaniu gazu nie odpuszczają to nigdy nie wyłączam silnika. Może coś robię źle..
Offline

Kerio30

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 12 sie 2020, 17:17
  • Online: 2d 50m 23s
  • Auto: Golf VI Trendline HB
  • Silnik: 1.6 CAYB 144hp
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Długie odpalanie auta 1.6 105 2011

Post02 lut 2021, 20:19

marcinek205 pisze:
Maciek pisze:Kolego czy wymieniony wtryskiwacz został zakodowany i zostały wykonane korekty minimalnej dawki wtryskowej? Jeżeli nie zacznij od tego.

Dodatkowo mam to samo u siebie jeżeli przerwę procedure wypalania filtra DPF, póżniej kręci podobnie długo, natomiast jeżeli nie przerwę to odpala normalnie od strzała. Mrozy -25* nie stanowiły problemu

Powiedz mi, w jaki sposób wiesz, że wypala Ci się DPF? Wyświetla się, jakaś kontrolka?
Osobiście mogę powiedzieć, że DPF wypala wtedy, kiedy nie wyświetla się żadna kontrolka, a obroty podwyższają się do 1000 obrotów na postoju zaś, podwyższenie do szybszej pracy silnika bynajmniej u mnie występuje wtedy, gdy ustawie dmuchawę, aby dawała ciepło wtedy z automatu wskakują wyższe obroty, po zmniejszeniu na najniższa temperature oznaczenie LO obroty zostają i gdy dodam na luzie gazu powiedzmy do 2 tyś obrotów i puszczę to wtedy one spadają.
Myślę, że opisywany problem nie jest przez DPF bo, jak skoczą mi obroty do tego tysiąca i po dodaniu gazu nie odpuszczają to nigdy nie wyłączam silnika. Może coś robię źle..


Nie ma żadnej kontrolki, wypalanie dpf charakteryzuje się tym, że są podwyższone obroty, wentylator chodzi na maxa i ja u siebie zauważyłem gwałtowną reakcję na pedał gazu - potrafi lekko szarpnąć jak zdejmę nogę z gazu / depnę. Te podwyższone obroty o których piszesz to dogrzewanie silnika, które występuje o ile się nie mylę <5 stopni na zewnątrz. Można ustawić na LO bądź chwilowo wyłączyć climaatronic i przygazować, wtedy rozpoznasz czy silnik się dogrzewa (obroty spadną po wyłączeniu climatroniku) czy wypala się dpf i obroty dalej będą wysokie.
Jeśli masz vcds sprawdź ciśnienie na listwie czy trzyma parametry do zadanych
Offline

marcinek205

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 cze 2018, 21:25
  • Online: 5h 45m 56s
  • Auto: Golf VI Comfort Line
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Długie odpalanie auta 1.6 105 2011

Post02 lut 2021, 20:26

Kerio30 pisze:
marcinek205 pisze:
Maciek pisze:Kolego czy wymieniony wtryskiwacz został zakodowany i zostały wykonane korekty minimalnej dawki wtryskowej? Jeżeli nie zacznij od tego.

Dodatkowo mam to samo u siebie jeżeli przerwę procedure wypalania filtra DPF, póżniej kręci podobnie długo, natomiast jeżeli nie przerwę to odpala normalnie od strzała. Mrozy -25* nie stanowiły problemu

Powiedz mi, w jaki sposób wiesz, że wypala Ci się DPF? Wyświetla się, jakaś kontrolka?
Osobiście mogę powiedzieć, że DPF wypala wtedy, kiedy nie wyświetla się żadna kontrolka, a obroty podwyższają się do 1000 obrotów na postoju zaś, podwyższenie do szybszej pracy silnika bynajmniej u mnie występuje wtedy, gdy ustawie dmuchawę, aby dawała ciepło wtedy z automatu wskakują wyższe obroty, po zmniejszeniu na najniższa temperature oznaczenie LO obroty zostają i gdy dodam na luzie gazu powiedzmy do 2 tyś obrotów i puszczę to wtedy one spadają.
Myślę, że opisywany problem nie jest przez DPF bo, jak skoczą mi obroty do tego tysiąca i po dodaniu gazu nie odpuszczają to nigdy nie wyłączam silnika. Może coś robię źle..


Nie ma żadnej kontrolki, wypalanie dpf charakteryzuje się tym, że są podwyższone obroty, wentylator chodzi na maxa i ja u siebie zauważyłem gwałtowną reakcję na pedał gazu - potrafi lekko szarpnąć jak zdejmę nogę z gazu / depnę. Te podwyższone obroty o których piszesz to dogrzewanie silnika, które występuje o ile się nie mylę <5 stopni na zewnątrz. Można ustawić na LO bądź chwilowo wyłączyć climaatronic i przygazować, wtedy rozpoznasz czy silnik się dogrzewa (obroty spadną po wyłączeniu climatroniku) czy wypala się dpf i obroty dalej będą wysokie.
Jeśli masz vcds sprawdź ciśnienie na listwie czy trzyma parametry do zadanych


Wentylatora za bardzo nigdy nie słyszę szczerze, obroty tak i z rury wydechowej wychodzi powietrze, którym można dosłownie się oparzyć, ok wtem już wiem w razie w, jak wypala DPF zaś może ktoś może stwierdzić co mogłoby być przyczyną powyższego tematu - Maciek apropo adaptował nowy wtrysk wszystko poszło git.
Dzięki

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości