Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 07:30


Retrofit LED zamiast żarówek H11

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

pablop

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 23 gru 2013, 21:48
  • Online: 1d 2h 40m 46s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI 105 KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska, Śrem

Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post30 lis 2020, 12:45

Cześć, posiadam reflektory w pełni ledowe (reflektory Osram LedRiving z homologacją ECE), natomiast w zderzaku przeciwmgielne żarówki halogenowe H11, które służą także do doświetlania zakrętów. Żółta barwa światła bardzo nie pasuje do ledowych 6000K. Zastanawiam się nad retrofitami LED. Póki co nie mają homologacji, stąd moje obawy. Czy drogówka i stacje kontroli pojazdów zwracają uwagę na tego typu modyfikacje? Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Drugie pytanie dotyczy kodowania w VCDS. Gdybym się zdecydował na wymianę, chciałbym uniknąć stosowania grzejących się rezystorów. Czy możecie podać w kilku krokach, jak zmienić źródło światła z halogenowego h11 na ledowe? Dopytywałem się u w dwóch elektroników samochodowych, którym powierzyłbym zmianę kodowania, ale za bardzo chyba nie kumali tematu. Dzięki z góry
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post30 lis 2020, 13:41

Choć nie pochwalam takich modyfikacji, to jednak CI odpowiem. Zwróć uwagę jak dużo samochodów jeździ na tym ledowym szmelcu z ali i jak oślepia wszystkich wokoło...Tu masz odpowiedź czy diagności zwracają na to uwagę...
Co do kodowania to lampy przednie p.mgielne to kanały B5 oraz B45 w adaptacjach:
leuchte12NL LB45 oraz leuchte13NL RB5. Zmieniasz lasstyp z allegemeine Schweinwerfer na ... no właśnie. W zależności jak mocny led kupisz. Można dać kleinleistung led, ale jeśli masz jakaś mocniejsza to może walić błąd i wtedy np... allegemeine LED. Próbuj.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

pablop

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 23 gru 2013, 21:48
  • Online: 1d 2h 40m 46s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI 105 KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska, Śrem

Re: Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post01 gru 2020, 07:49

Dziękuję Flo za szybką i profesjonalną odpowiedź! Odnośnie chińszczyzny z ali, to mam podobne zdanie, co Ty. Myślałem o czymś markowym, np. Osram. Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję!
Offline
Awatar użytkownika

portimo

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:30
  • Online: 1d 18m 25s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 125
  • Lokalizacja: Czaplinek / Tilburg

Re: Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post02 sty 2021, 13:50

I jak założyłeś jakieś retrofity zamiast halogenów ? też mysle o osram lub philips h11 ale nie wiem które dokładnie będą lepsze
Offline
Awatar użytkownika

pablop

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 23 gru 2013, 21:48
  • Online: 1d 2h 40m 46s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI 105 KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska, Śrem

Re: Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post04 sty 2021, 09:14

Jeszcze nie zamawiałem. Biorę pod uwagę tylko Osramy, mój typ to 67211CW.
Offline
Awatar użytkownika

portimo

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:30
  • Online: 1d 18m 25s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 125
  • Lokalizacja: Czaplinek / Tilburg

Re: Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post06 sty 2021, 16:16

Typowałem te same żarówki.. już miałem zamawiać ale doczytałem, że to wersja HL przeznaczona do świateł mijania/drogowych a typowo do przeciwmgielnych są FL ale one wydają się słabsze i teraz mam duży dylemat które będą lepiej sprawowały się w naszych reflektorach przeciwmgielnych.
Offline
Awatar użytkownika

pablop

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 23 gru 2013, 21:48
  • Online: 1d 2h 40m 46s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI 105 KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska, Śrem

Re: Retrofit LED zamiast żarówek H11

Post11 sty 2021, 08:04

Masz rację, nie doczytałem, potrzebujemy prawdopodobnie 67219CW, choć 67211CW wyskakują wraz z 67219CW w wyszukiwarce źródeł światła na stronie Osram, dla lamp przeciwgielnych.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości