Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 21:32


GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

turelja

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 sty 2020, 15:56
  • Online: 2h 18m 11s
  • Auto: GOLF VI PLUS
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Śniadowo

GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post19 sty 2020, 16:32

witam czytających :) ,zamierzam trochę usprawnić moje autko zmieniając mu żarówki na ledy .Zamówione i zamontowane zostały ledy w światłach przeciwmgielnych,zamówiłem również ledy H7 ale...kupiłem dwa zestawy i niestety żadne nie pasują .Moja prośba,jeśli ktoś robił coś podobnego ,proszę o podpowiedź...
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post19 sty 2020, 16:56

... kolego, tak na marginesie pisz w odpowiednich działach zgodnie z regulaminem, bo inaczej powstaje niezły bałagan ... po drugie ... po co montujesz żarówki led w reflektorach nieprzystosowanych i niehomologowanych do źródła światła led ... dowód poleci przy pierwszej kontroli z ogarniętym policjantem... zamiast tego załóż dobrej jakości żarówki o jasnej/błękitnej barwie i wszystko będziesz miał OK ... chcesz kombinować z porządnym oświetleniem, kup całe lampy dedykowane do danego źródła światła ...
Offline

turelja

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 sty 2020, 15:56
  • Online: 2h 18m 11s
  • Auto: GOLF VI PLUS
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Śniadowo

Re: GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post19 sty 2020, 18:11

...martiso,dziękuję za szybką odpowiedź i podpowiedź...co do działu,napisałem w "inne "niż mk6, czy mk7...być może czegoś nie doczytałem,pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 33m 33s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post19 sty 2020, 19:27

Jest jeszcze jeden aspekt ktory malo kto bierze pod uwage, niehomologane elementy w aucie w razie stluczki czy wypadku moga wygenerowac mase problemow. Nawet jak to nie bedzie z Twojej winy to wystarczy ze poszkodowany powie ze go oslepiles i zaczna sie bardziej przygladac oswietleniu i analizowac czy to nie bylo przyczyna stluczki/wypadku. A brak homologacji moze byc podstawa do niewyplacenia odszkodowania a na pewno przyczyni sie do skomplikowania sprawy.
Offline

turelja

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 sty 2020, 15:56
  • Online: 2h 18m 11s
  • Auto: GOLF VI PLUS
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Śniadowo

Re: GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post23 sty 2020, 11:12

witam ponownie,może coś pomyliłem,ale ...ważne,żeby była wyraźnie widoczna tzw.linia odcięcia ,a nie to że to ledy ,czy inne żarówki...ważne, mieć dobrze ustawione światła i nie oślepiać innych użytkowników drogi..uważam,że ledy dają więcej bezpieczeństwa poprzez to,że dają więcej światła,tym samym lepszą widoczność,pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 33m 33s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post23 sty 2020, 12:05

Z punktu prawnego to nie ma znaczenia czy bedzie idealna linia odciecia czy nie, wazne jest to czy jest homologacja. Obecnie zaden dokladany led zamiast zarowki tego nie spelnia. Philips cos tam podobno stara sie o jakies homologacje.
Decyzja i tak nalezy do Ciebie :)
Offline

piotr64

Aktywny

  • Posty: 173
  • Rejestracja: 30 gru 2019, 11:42
  • Online: 12d 5h 58m 55s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI TEAM
  • Silnik: 1.4 16V
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: GOLF VI PLUS 09-13 ledy

Post26 lis 2020, 21:34

śmiało możesz do przeciwmgielnych założyć ledy tylko miej na uwadze że BCM jest bardzo czuły i nawet z canbusem potrafi walić błędem tanie nie wchodzą w grę

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości