Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 07:17


Dziwne zachowanie klimatyzacji

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 sty 2020, 18:09
  • Online: 6h 53m 6s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Gniezno

Dziwne zachowanie klimatyzacji

Post29 lip 2020, 06:56

Witam.mam problem z mojim klimatronikiem .po włączeniu przez chwilkę działa i za chwilę się wyłącza auto musi przejechać kilka km.zeby sama się włączyła i zaczyna działać prawidłowo. Wymieniłem czujnik cisnienia tak jak sugerował fachowiec od klimy ( gaz jest)niby sprawdzał błędów też brak .Co może być przyczyną. Fachowiec twierdzi że kompresor ale na 200% nie jest pewny.
Offline

KuQe

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 18 sty 2019, 18:43
  • Online: 49m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziwne zachowanie klimatyzacji

Post19 sie 2020, 13:35

A słyszalny jest taki jakby cykliczny, trący dźwięk w kabinie? Jeśli tak to sprężarka klimatyzacji.
Offline

Przemo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 sty 2020, 18:09
  • Online: 6h 53m 6s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Gniezno

Re: Dziwne zachowanie klimatyzacji

Post19 sie 2020, 14:40

Posłucham dam znać. Oby nie
Offline

Przemo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 sty 2020, 18:09
  • Online: 6h 53m 6s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Gniezno

Re: Dziwne zachowanie klimatyzacji

Post20 sie 2020, 14:10

Dziś wsluchalem się w prace sprężarki żadnych metalicznych odgłosów. Ale zauważyłem że jak jadę w miarę szybko klima działa poprawnie ale gdy zwolnie ( jazda po mieście) przestaje działać. Czyżby wentylator za słabo chodził .ogólnie przy włączone klime działa.ale coś czytałem że są dwa biegi wentylatora moje pytanie jak sprawdzić wentylator drugiego biegu.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Dziwne zachowanie klimatyzacji

Post21 sie 2020, 06:33

Sprawdź ten trop z wentylatorem chłodnic... mieliśmy w firmowym aucie (co prawda koncernu PSA a nie VAG) podobną sytuację - gdy auto było w ruchu to skraplacz klimy był chłodzony pędem powietrza i klima jakoś działała, jak wjeżdżał w korek/miasto lub na postoju to klima przestawała chłodzić bo nie działał wentylator. Tylko nie wymieniaj od razu wentylatora lub sterownika klimy, posprawdzaj najpierw bezpieczniki/przekaźniki, bo u nas to przepalony bezpiecznik był przyczyną.
Niedziałający wentylator może też spowodować przegrzanie silnika, bo układ chłodzący jest wtedy niewydolny.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości