Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:54


Wyposażenie samochodu

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

spokojnygosc

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2018, 13:18
  • Online: 1h 6m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Częstochowa

Wyposażenie samochodu

Post16 lip 2020, 06:36

Witam
Chcę sprzedać swojego Golfa VI ale mam kłopoty z wpisaniem co posiada na wyposażeniu. Wiem, że ma system start-stop, klimatyzację , asystenta parkowania, system głośnomówiący i nawigację . Reszta jakoś nie była mi potrzebna i przez 4 lata używania samochodu nie zapoznałem się z ich działaniem . Jak sprawdzić co posiada moja wersja auta. samochód był kupiony w Belgii. Młodzi użytkownicy aut na pewno nie mają z tym kłopotu natomiast w moim wieku najważniejszym jest , że auto jest niezawodne.
Pozdrawiam Piotr
20200712_113741 - Kopia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

Dansli

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 23 lis 2018, 09:22
  • Online: 8d 13h 30m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6R. GOLF4 4mot.
  • Silnik: 2.0 CRZA. 1.9 ARL
  • Lokalizacja: Wisła

Re: Wyposażenie samochodu

Post16 lip 2020, 06:39

jest fajna stronka do dekodowania wyposażenia
https://vwtech.pl/kody-wyposazenia
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie samochodu

Post16 lip 2020, 10:01

Tak dla wyjaśnienia odnośnie tych kodów to nie są tylko kody samego wyposażenia, ale również oznaczenia specyfikacji danych zamontowanych w aucie części, na przykład tarcz, amortyzatorów itp. Montowane w aucie są w rożnych wersjach w zależności jakie jest auto, czyli jaka wersja (czytaj sportowe czy standardowe) itp.
Do tego tych kodów auto ma o wiele więcej niż to co jest na nalepce w książce serwisowej czy identycznej nalepce która jest naklejona w aucie.

Tu masz swoje kody:

B0A Component parts set without country-specific design requirement
C5L Alloy wheels 6.5J x 15
G0J 5-speed manual transmission different spread of gear ratio
HW7 Tires 195/65 R15 91H (Blue Motion)
J2D Battery 380 A (68 Ah)
D38 4-cyl. turbo dies. eng. 1.6 l/77 kW (4V)TDI common rail Base engine is TF3/TN1/TJ1/TI7
1AT Electronic stabilization program (ESP)
1G8 Breakdown set
2PP Leather multi-function steering wheel
1NL Covers for alloy wheels
5RQ Right exterior mirror: convex
5SL Left exterior mirror: aspherical
TF3 4-cylinder diesel engine 1.6 L 03L.1
0BE Rear stabilizer
3U1 Foldable trunk cover
QG1 Service interval prolongation
8AY Radio/navigation system
8GU Alternator 140 A
8ZH Antenna for AM/FM reception, diversity
1KD Disc brakes, rear
1ZF Disc brakes, front (Geomet D)
G02 Front shock absorption
7MG Emission standard EU5
0Y1 Standard climatic zones
4UP Driver's and front passenger air bag with knee air bag and front passenger air bag deactivation
4X3 Side air bag front with curtain air bag
4R4 Power windows with comfort operation andcircuit breaker
4K3 Radio remote controlled central locking operated from inside and safe securing
N4C Fabric seat covering
5MA Decorative inserts
8RM 8 speakers (passive)
2JB Standard bumpers
E0A No special edition
0AE Front stabilizer
2UC Sports version
2G5 Filler neck module 1 without insert
1JC Rear shock absorption for sports design
L55 Suspension range 55 installation control only, no requirement forecast
0YA Weight range 1 installation control only, no requirement forecast


A tu np. wszystkie kody z auta:

Obrazek


Napisz normalnie co ma auto i już.

Mam nadzieje że to nie jest post cwaniaka, który chce zareklamować swoje auto na sprzedaż w innym sposób, bo widzę że ma tylko jeden post na forum, a nie może dodać ogłoszenia normalnie (już widziałem takie posty na innych forach, które wstawiają handlarze).
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

spokojnygosc

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2018, 13:18
  • Online: 1h 6m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyposażenie samochodu

Post26 lip 2020, 10:43

Witam
Jestem starszą osobą na emeryturze . Uważam że nie wolno obrażać innych zarzucając im cwaniactwo lub inne niegodne uczynki. Zadałem pytanie i otrzymałem odpowiedź. Samochód wystawiłem na sprzedaż pisząc ca ma . Dziękuję i pozdrawiam.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie samochodu

Post26 lip 2020, 13:41

Proszę czytać ze zrozumieniem "Mam nadzieje że to nie jest post cwaniaka" a więc nie nazwałem Pana cwaniakiem i w moim mniemaniu nie obraziłem Pana.
Mogę zrozumieć że może Pan się poczuł obrażony, ale nie miałem takiego zamiaru, napiszę tylko tyle że podobnych postów na innych forum widziałem już kilka/kilkadziesiąt gdzie ktoś (zazwyczaj handlarz autami) o coś się pytał ale w taki sposób żeby zareklamować swoje auto na sprzedaż, a że fora mają obostrzenia że świeży użytkownik nie ma możliwości wystawienia czegokolwiek na sprzedaż, handlarze łapią się różnych metod na zaoferowanie swojego auta na sprzedaż dla większej rzeszy osób w internecie.
Zazwyczaj moderatorzy szybko wychwytują takie posty i od razu są kasowane z profilem użytkowania (który zazwyczaj ma 1-2 posty na forum i tyle).
A tak na koniec, człowiek pomógł, a nawet dziękuje nie nie chciało się napisać :roll:

Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

spokojnygosc

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2018, 13:18
  • Online: 1h 6m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyposażenie samochodu

Post27 lip 2020, 06:53

Dzień dobry
Proszę czytać ze zrozumieniem. Podziękowałem i pozdrowiłem . Zawsze to robię jeżeli o coś poproszę i otrzymam odpowiedź. Po prostu nie znam sie na samochodach. Golfa kupiłem 4 lata temu i nie miałem z nim najmniejszych kłopotów dlatego nie było moich pytań na forum.. Świetny samochód. Kiedy chciałem go sprzedać okazało się , że mam kłopoty z klimatyzacją i nie ma czujnika nasłonecznienia. Zanim zamieściłem post czytałem na ten temat. Znalazłem informację, że to może być przekaźnik klimatyzacji a o czujniku nasłonecznienia do mojego samochodu nie wiem nic dlatego zamieściłem jeszcze jedno pytanie na forum ale brak odpowiedzi. Za pomoc jeszcze raz dziękuję. Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam
Piotr

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości