Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 09:00


Sprawdzenie poziomu oleju

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Bolo85

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 cze 2020, 01:33
  • Online: 13h 42m 49s
  • Auto: VW GOLF VI Trendline
  • Silnik: 1.6 90 KM TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Sprawdzenie poziomu oleju

Post18 lip 2020, 21:16

Witajcie może i śmieszny temat ale stwierdziłem czemu by nie , powiem tak opinii , filmików , artykułów jest od groma ale jestem ciekaw jak wy w waszych golfach sprawdzacie?
W instrukcji mamy podane , że silnik musi być zagrzany , na równej powierzchni gasimy silnik odczekamy około 5 min po czym sprawdzamy. Jednak nadsuwa mi się pytanie czy bagnet wsadzamy do końca przy sprawdzeniu poziomu oleju czyli aż te zaczepy złapią , czy tylko do tych zaczepów? Umnie gdy sprawdzam przed tymi zaczepami to pokazuje mniej niż połowa , czyli teoretycznie mógłbym dolać , natomiast jak sprawdzę gdy bagnet wsadzę aż złapią zaczepy czyli do samego końca to pokazuje że jest prawie pełny i nie można już dolać oleju. Tylko teraz jaka metoda jest według was poprawna? :pub:
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Sprawdzenie poziomu oleju

Post19 lip 2020, 10:14

Nie do końca rozumiem chyba, jak sprawdzasz olej na częściowo wyciągniętym bagniecie?? :despair: wsadzasz do końca tak jak ma być i tyle...

A sprawdzam na gorącym po oczekaniu ok 15 minut od zgaszenia....
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 58m 19s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzenie poziomu oleju

Post19 lip 2020, 12:18

Ja zawsze do końca bagnet i na zimnym silniku jak wszystko spłynie, czyli po jakimś dłużnym postoju auta w garażu.
No i na płaskim podłożu.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Sprawdzenie poziomu oleju

Post19 lip 2020, 14:48

Olej sprawdza się tylko na zimnym silniku, na płaskim i po dłuższej przerwie od jazdy. Magistrala olejowa powinna być pusta. Bagnet należy włożyć tak, aby jego zatrzaski znalazły się na swoim miejscu. Każde inne sprawdzenie oleju może być powodem uzyskania przekłamanej informacji na temat jego poziomu ;-)

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości