Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:42


Silnik 1.6MPI o oznaczeniu "BSE" a Golf VI Variant

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Toto

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 cze 2020, 18:51
  • Online: 1h 26m 21s

Silnik 1.6MPI o oznaczeniu "BSE" a Golf VI Variant

Post26 cze 2020, 19:05

Cześć grupo,

Mam takie pytanie: zamierzam kupić Golfa VI kombi 1.6MPI i założyć LPG. I teraz pytanie: czy to prawda, że każdy model kombi ma silnik BSE (który się jak wiadomo nie nadaje do gazu)? Gdzieś takie coś przeczytałem w internecie i chciałbym zweryfikować tę informację/plotkę.

PS. Rozważałem jeszcze 1.4TSI 122KM ale serce przegrało z rozumem (czyli mniejszymi kosztami serwisu i paliwa dla 1.6MPI). W ogóle wcześniej jeździłem przy różnych okazjach: Toyotą Auris II, Oplem Astra J i K, Oplem Corsa E, Toyotą Yaris 3, VW Golfem V i stwierdzam, że VW Golf 6 daje najprzyjemniejsze wrażenia z jazdy i jak dla mnie najciekawsze wnętrze a także niskie koszty serwisu. Jeszcze całkiem sympatyczny był Peugeot 308 II ale miał jedną wkurzającą rzecz: małą, kre*yńską kierownicę - czułem się jak w gokarcie a nie jak w samochodzie dla dorosłej osoby; i do tego w Peugeot awaryjne silniki 1.2 Puretech. Więc został Golf VI.
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 7h 20m 34s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Silnik 1.6MPI o oznaczeniu "BSE" a Golf VI Variant

Post26 cze 2020, 21:37

Ten silnik wręcz idealnie nadaje się do gazu.Mk6 był fabrycznie wyposażony w instalację gazową z tym silnikiem .
Offline

Toto

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 cze 2020, 18:51
  • Online: 1h 26m 21s

Re: Silnik 1.6MPI o oznaczeniu "BSE" a Golf VI Variant

Post27 cze 2020, 06:34

No chyba BSE nie za bardzo nadaje się do gazu.
Na tym forum:
https://www.chceauto.pl/technika-wszystko-o-silniku-16-mpi-a1741.html
piszą:
Szukając auta z myślą o instalacji gazowej zwróćcie uwagę na kod silnika. Chcąc inwestować w LPG lepiej omijajcie te z kodem silnika BSE. Jednostki te mają "słabszą" pochodzącą z meksykańskiej fabryki głowicę, która na gazie dość szybko się poddaje. 1,6 l MPI z taką głowicą sklasyfikowany został na liście firmy PRINS (renomowanego producenta instalacji gazowych), jako motor sprawiający potencjalne problemy po zagazowaniu (pozostałe 1,6 l MPI - z innym kodem - nie mają tej przypadłości.


Dla mnie ten cytat jest wystarczający, żeby omijać BSE - w każdym razie niespecjalnie mam ochotę testować prawdziwość tej wypowiedzi przy użyciu własnego portfela. 8-)

Więc wracam do pytania: czy wszystkie VW Golf VI 1.6MPI 102KM Variant miały silniki BSE? Gdzieś wyczytałem, że Variant z silnikiem BSE był sprzedawany tylko w Polsce a w Niemczech już nie. Czy to prawda?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 1.6MPI o oznaczeniu "BSE" a Golf VI Variant

Post27 cze 2020, 11:45

Golf 6 Variant 1.6 BSF, BSE, CCSA, CMXA

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Toto

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 cze 2020, 18:51
  • Online: 1h 26m 21s

Re: Silnik 1.6MPI o oznaczeniu "BSE" a Golf VI Variant

Post27 cze 2020, 12:44

Thx.

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron