Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 11:04


[MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

[MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post28 maja 2020, 11:07

Witam Was,

po przesiadce z Forda Focusa mk3 kombi do Golfa istotnym problemem dla mnie stał sposób oświetlenia bagażnika. Brakowało mi światła pod roletą. Generalnie dziwną politykę stosuje VW. Całe auto ma oświetlenie led a w bagażniku jest zwykła żarówka. Na początek wymieniłem żarówkę na led, ale to nie wystarczało 😱.

Wpadł pomysł na montaż dodatkowych lampek pod roletą. Kupiłem na Ali dwie lampki Led wyglądem przypominające ori stosowane w grupie VAG i komplet szybkozłaczek.

Całość operacji trwała ok 3 godzin. Do cięcia plastików zastosowałem precyzyjną mini szlifierkę.
Oto efekt:


Pochwały przyznane za posta: 3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2020, 14:55 przez Shreq, łącznie zmieniany 2 razy
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 47m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post28 maja 2020, 13:43

Świetny efekt!
Podpowiesz jeszcze miejsce, w którym podpinasz się pod sygnał oświetlenia? Którędy idzie wiązka do górnej lampki, żeby się do niej dobrać?
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post28 maja 2020, 14:46

Najbardziej obawiałem się właśnie wpięcia w wiązkę ponieważ po wymianie żarówki na led w standardowej lampce bagażnika zauważyłem, że kabe z wtyczką ledwo co wystaje z podsufitki :cry: . Nie lubię druciarstwa, sztukowania itp. i dlatego to była moja największa obawa. Całe szczęście po demontażu górnej blendy podsufitki (ten plastik pomiędzy podsufitką a tylną klapą) mamy świetny dostęp do wiązki. Nie chciałem żadnego cięcia więc delikatnie zdjąłem izolację z obu kabli i wlutowałem się z dwiema dodatkowymi wiązkami które zrobiłem na bazie szybkozłączek kupionych na ALI. Mając dwie niezależne wiązki przeprowadziłem je pod plastikami w miejscu montażu lampek.Całość jest rozpinana w razie konieczności demontażu któregokolwiek z elementów. Zmiana miała wizualnie wyglądać jak oryginał, więc myślę, że efekt został osiągnięty :lokej: .
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post28 maja 2020, 19:00

Dobra robota.
Też myślałem żeby coś takiego zrobić, bagażnik rozbierałem już do gołej blachy bo prałem tapicerkę bo mi rozlał się płyn (1 litr) w bagażniku, a więc dla mnie położenie wiązki pod plastikami to nie problem, tylko zastanawiałem się gdzie będzie miejsce w bocznych plaskach żeby można było wpiąć całą lampkę (czytaj żeby było miejsce na niewidoczną część lampki pod plastikiem).
Jak tylko kupiłem swojego Variant-a od razu rzuciło mi się w oczy że bagażnik, a najbardziej jego część od oparć siedzeń do środka bagażnika prawie wcale nie jest oświetlona bo oświetlenie z górnej lampki jest zasłaniane przez roletę, nawet jak jest złożona.
Ja chciałem się wpiąć w górną lampkę i poprowadzić wiązkę do jednej z bocznych lampek, a następie od niej pod plastikiem progu załadunkowego do drugiej lampki.
Trzeba przyznać że inżynierowie od VW spartaczyli tu robotę :cry:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 9m 49s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post28 maja 2020, 19:12

We wszystkich golfach od zawsze oswietlenie bagaznika bylo i jest slabe.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 47m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post13 sie 2020, 22:31

Zrobiłem u siebie w bagażniku + w jeszcze w klepie, żeby za autem było jasno. Efekt świetny. Dzięki za inspirację!
Kulisy mojej pracy: https://youtu.be/W1aUyowH1uI

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post14 sie 2020, 22:04

Konkretnie to wygląda :shock: . Gratulacje :pub:
Offline
Awatar użytkownika

Kilgore

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 maja 2021, 06:58
  • Online: 22d 19h 10m 50s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: śląsk

Re: [MK7] Golf VII Variant - Oświetlenie bagażnika

Post30 lip 2022, 20:58

Rok leżały graty i czekały. Wreszcie dzisiaj znalazły się na swoim miejscu. Ledy w klapie bagażnika świetne. Bardzo fajnie rozświetlają przestrzeń za samochodem. Dzięki mr-fix za filmik. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości