Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:42


Światła mijania - biksenony bez led

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Światła mijania - biksenony bez led

Post19 maja 2020, 20:17

Hej Wszystkim,

Mam pytanie do posiadaczy Golfa VI z światłami biksenonowymi bez led.

Czy Wasze światła mijania z przodu (nie dzienne) świecą się razem z pozycyjnymi przednimi?

Reasumując... Przełączając na światła mijania (lub w automacie) załączają się światła tylne i przednie ksenony z przednimi pozycyjnymi.

Wydaje mi się, że kiedyś świeciły mi same ksenony, ale po "zabawie" w vcds zaczęły mi świecić razem z pozycyjnymi... :-k
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła mijania - biksenony bez led

Post23 maja 2020, 19:53

Hej, to jest prawidłowe działanie, tzn światła mijania zawsze świecą razem z pozycyjnymi. Jest tak w każdym aucie, nie ważne czy masz ledy, (bi)xenon czy halogen.
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Światła mijania - biksenony bez led

Post25 maja 2020, 08:13

Hej, dzięki za odpowiedź ;)

lukash pisze:"...tzn światła mijania zawsze świecą razem z pozycyjnymi...


No właśnie tu bym trochę polemizował...bo jak włączę same światła pozycyjne w Toyocie Verso 2009, to świecą mi się pozycyjne. Jak włączę mijania, to świecą mi się główne światła łącznie z pozycyjnymi. Więc jest dokładnie tak jak piszesz.

ale...

Jak sprawdzałem u kumpla w Passacie, to już mu światła mijania świeciły się bez postojowych.

Stąd moje wątpliwości :-k
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Światła mijania - biksenony bez led

Post27 maja 2020, 12:10

angi pisze:Jak sprawdzałem u kumpla w Passacie, to już mu światła mijania świeciły się bez postojowych.

Golf 7 Xenony Basic tak jak powyżej, ale gdy Xenony Top to mijania wraz z pozycyjnymi... i weź to zrozum :-k

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości