Dzisiaj jest 29 mar 2024, 03:31


Park Assist pytanie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Park Assist pytanie

Post21 maja 2020, 13:52

Drodzy forumowicze, chciałem zapytać ponieważ posiadałem VW Tourana 2011 r z systemem park assist. Posiadałem ponieważ uległ wypadkowi. Ubezpieczyciel troszkę pozniżał odszkodowanie i twierdzi że nie może uwzględnić tego systemu w wyposażeniu dodatkowym ponieważ dekoder vin tego nie pokazuje a dokumentacja techniczna tego nie udokumentowała. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób aby udowodnić niedowiarkom że tam był park assist bo niestety auta już nie posiadam, czy czasem te czujniki skrajnie boczne na krawędziach zderzaka nie występują wyłącznie w autach z tym systemem ?
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Park Assist pytanie

Post23 maja 2020, 12:24

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Park Assist używa 2 lub 4 (w zależności od wersji) dodatkowych czujników umieszczony po bokach zderzaka. Jest też dedykowany przycisk do sterowania PA, w Tiguanie znajduje się on na konsoli środkowej o okolicach dźwigni skrzyni biegów. Jeśli chodzi o udowodnienie, że w/w systemu istnieje w aucie to sądzę, że najbardziej wiarygodne będzie otrzymanie wydruku z ASO z listą wyposażenia. Zakładając że PA był wyposażeniem fabrycznym wszystko powinno być jasne.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości