Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 01:31


SWAP hamulców tył MK7 z 272 mm na 300 mm

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Misiek_ol

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 07 lis 2016, 09:36
  • Online: 2d 3h 17m 20s
  • Auto: MK7 VarianT
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

SWAP hamulców tył MK7 z 272 mm na 300 mm

Post19 kwie 2020, 17:15

Koledzy, potrzebuje waszej pomocy.
Jestem po udanym przeszczepie przedniego zestawu hamulców z tarczy o średnicy 288 mm na tarczę 312 mm. Wykorzystałem do tego przednie zaciski z Golf 7 GTI, wiadomo tarcza, osłona tarczy i klocki hamulcowe. Ponieważ wyszło bardzo fajnie, odczuwalna poprawa jakości hamowania i do tego zmiana wizualna, postawiłem nie spoczywać na laurach i zabrać się za tył. Fabrycznie mam tarczę 272 mm. Zakupiłem tylne czerwone zaciski z GTI, tarczę 300 mm wraz z osłoną i klockami hamulcowymi – czyli zestaw analogiczny jak przód.
Wizyta u mechanika, rozbieramy jedną stronę i niespodzianka – mój fabryczny zacisk jest identyczny wielkościowo jak ten z GTI, przez co nic nie pasuje do większej tarczy. Złożyliśmy wszystko z powrotem i mam zagwozdkę – gdzie popełniłem błąd ??

Czy kupiłem złe zaciski, może jarzma winienem kupić inne ?? Czy ktoś przerabiał już ten temat i może pomóc ?? W ostateczności założę nowe czerwone zaciski pod tarczę 272 mm ale nie taki był cel całej zabawy.
Offline

poaa1hd

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 maja 2018, 20:22
  • Online: 2d 23h 2m 27s
  • Auto: Touran
  • Silnik: BLS
  • Lokalizacja: Haugesund

Re: SWAP hamulców tył MK7 z 272 mm na 300 mm

Post10 lut 2021, 21:21

Jesteś pewny ze zaciski sa identyczne? W GTI tarcza ma grubość 12 milimetrów a u Ciebie 10 wiec sam zacisk może być minimalnie inny choć na pierwszy rzut oka wyglądać identycznie. Jarzma oczywiście to podstawa bo to one decydują jaka tarcze, średnicę i grubość tarczy możesz założyć a nie zacisk wiec ja bym poszukał teraz jarzm z GTI i wtedy wszystko będzie pasować. To jest numer jarzma pod 300mm/12mm 5G0615425B prawa i lewa strona z tego co widze to to samo.

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 0 gości