Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:02


Jaki format video obsługuje radio w golf?

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

buczek24

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 02 wrz 2019, 10:06
  • Online: 9h 45m 39s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post08 paź 2019, 16:30

Jaki format video obsługuje radio w golf f? Mp4 z usb nie odtwarza.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post09 paź 2019, 05:15

RADIA nie odtwarzają video w ogóle. Jedynie NAWIGACJA Discover Pro. Polecam instrukcję obsługi.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post15 kwie 2020, 17:46

pab567 pisze:Jedynie NAWIGACJA Discover Pro.

...oraz MIB2 Composition Media i MIB2 Discover Media ze złączem MDI i podłączonym iPodem przez 30-pin connector - można odtwarzać całą bibliotekę iPoda, włącznie z filmami.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post15 kwie 2020, 19:44

Ciekawe rzeczy piszesz... a możesz wrzucić krótki film na potwierdzenie tego, co napisałeś?
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post15 kwie 2020, 20:24

pab567 pisze:Ciekawe rzeczy piszesz... a możesz wrzucić krótki film na potwierdzenie tego, co napisałeś?

Film nie jest mój, więc ręki sobie nie dam obciąć. Widać na nim jednak Discover Media (i to MIB1, a nie wyłącznie MIB2 jak wcześniej napisałem) odtwarzające film z iPoda/iPhone'a:


Z tego co wiem, to musi to być kabelek z czerwonym kołnierzykiem. Kabelek z niebieskim nie przesyła nawet okładek utworów.
Do tego grzebiąc w plikach aktualizacji dla Discover Media MIB2 można trafić na flagę, która prawdopodobnie za to odpowiada (dla MIB2 Delphi /apps/cfg/MediaServerConfig.xml):
Kod: Zaznacz cały
<IPODConfig>
   
   <ShowVideoCategories value="1"/>

</IPODConfig>


Dodatkowo w tym samym pliku jest takie coś:
Kod: Zaznacz cały
<FetcherConfig>
      <VideosSupport value="0"/>
</FetcherConfig>

...co prawdopodobnie odpowiada za blokadę obsługi filmów. Możliwe, że zmiana z "0" na "1", oraz dodanie rozszerzenia mp4 do filtrów wyszukiwarki pozwoliłoby na odtwarzanie plików MP4 z dowolnego źródła - tak jak to znamy z Discover Pro. Jest to jednak tylko moje gdybanie.

EDIT: Tutaj w bliźniaczym systemie montowanym w samochodach SEAT (od 3:45):
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post15 kwie 2020, 21:15

Przykro mi ale moim zdaniem się mylisz - w obydwu przypadkach to jest MIB1 a nie MIB2. Świadczy o tym data publikajci filmów na Youtube oraz fakt, że CM i DM w wersji MIB2 nie wspierają Media In a tylko i wyłącznie USB.

Generalnie jakakolwiek zmiana w plikach aktualizacji softu skutkuje brakiem możliwości wykonania aktualizacji - wszystko jest zabezpieczone i podpisane checksumami.

Poza tym być może jestem ślepy albo szukam nie tu, gdzie trzeba, ale w plikach aktualizacji dla jednostek Delphi nie znalazłem plików, o których mówisz. Daj jakiś screenshot bo może źle szukam.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post16 kwie 2020, 13:16

pab567 pisze:Generalnie jakakolwiek zmiana w plikach aktualizacji softu skutkuje brakiem możliwości wykonania aktualizacji - wszystko jest zabezpieczone i podpisane checksumami.

Zgadza się. Po zmianie trzeba na nowo obliczyć m.in. checksumę, aby customowy update ruszył poprawnie. Ale można też edytować pliki działającego systemu (np. przez MIB2-Toolbox dla MIB2High; rozwija się też podobne narzędzie dla MIB2Std; root access przez USB pod warunkiem posiadania hasła - generalnie ta sama zasada co przy podmianie MIBRoot i .fec przy hackoawniu systemu w celu aktywacji np. App-Connect).

pab567 pisze:Poza tym być może jestem ślepy albo szukam nie tu, gdzie trzeba, ale w plikach aktualizacji dla jednostek Delphi nie znalazłem plików, o których mówisz. Daj jakiś screenshot bo może źle szukam.


Jak rozpakujesz /MMC01/EXTBIN_APPS/1/default/EXTBIN_APPS.bin to znajdziesz, a tutaj masz zrzut jego zawartości.

pab567 pisze:Przykro mi ale moim zdaniem się mylisz - w obydwu przypadkach to jest MIB1 a nie MIB2. Świadczy o tym data publikajci filmów na Youtube oraz fakt, że CM i DM w wersji MIB2 nie wspierają Media In a tylko i wyłącznie USB.

Mogę się mylić. Tak jak pisałem - są to tylko rzeczy, które znalazłem, ale nie miałem okazji testować osobiście.

Dodam jednak, że można na MIB2 CM i DM z App-Connect odpalać filmy z telefonu (przez MirrorLink lub przez CarPlay+CarBridge)
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post16 kwie 2020, 15:32

Z tego, co mi wiadomo, to na razie jeszcze niestety nikt nie potrafi policzyć na nowo checksumy.

Co do edycji plików działającego systemu - oczywiście tak, bawię się tym na co dzień, aczkolwiek do tej pory specjalnie nie skupiałem się na odblokowaniu możliwości odtwarzania plików video. Raczej na przykład na możliwości odpalenia aktualizacji która ma niepoprawną checksumę bo zmieniono zawartość metainfo (i tu już mam pewne sukcesy :) ). Ale w weekend mam trochę czasu to się pobawię :)

Fabrycznie przez MIrrorLink / AndroidAuto / Apple CarPlay też się nie da - trzeba zastosować różne "patenty" programowe, czasami trzeba telefon zrootować (Android) lub zrobić jailbreak'a (iPhone). Przydaje się też wyłączyć blokadę VIM (przesuną limit prędkości).
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post16 kwie 2020, 21:29

pab567 pisze:Z tego, co mi wiadomo, to na razie jeszcze niestety nikt nie potrafi policzyć na nowo checksumy.


Chyba ktoś już potrafi - https://www.youtube.com/watch?v=sfppDzbn-d4.

pab567 pisze:Co do edycji plików działającego systemu - oczywiście tak, bawię się tym na co dzień, aczkolwiek do tej pory specjalnie nie skupiałem się na odblokowaniu możliwości odtwarzania plików video. Raczej na przykład na możliwości odpalenia aktualizacji która ma niepoprawną checksumę bo zmieniono zawartość metainfo (i tu już mam pewne sukcesy ). Ale w weekend mam trochę czasu to się pobawię


Życzę powodzenia! Jakby co, to polecam przeszukać zawartość plików systemu/aktualizacji pod kątem takich słów jak video, iPod, h264. Zobacz też sobie plik ipod.cfg, gdzie też są wylistowane dopuszczalne źródła multimedialne.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post16 kwie 2020, 22:12

Akurat do tego, co tam chłopcy pokazali, niekoniecznie trzeba umieć liczyć checksumę metainfo... Ale jeśli to rozkminili to duży szacun.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Jaki format video obsługuje radio w golf?

Post17 kwie 2020, 09:34

... z obliczeniem checksum samego pliku metainfo2.txt, nie ma problemu ;) gorzej ze "składowymi" trzeba by było trochę posiedziec ale jak zwykle czasu brak ;)
Zrzut ekranu (84).png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości