Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:20


Wydech do GTI mk6

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kubasek

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 wrz 2019, 08:09
  • Online: 21h 2s
  • Auto: Golf 6 Gti
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Świnoujscie

Wydech do GTI mk6

Post04 gru 2019, 01:06

Cześć, jakis czas temu kupiłem własnie goferka. I szukam taniej opcji na zmiane wydechu, jestem troche w tym zielony więc przepraszam. Mój znajomy ma w 7gti dokupione końcówki wydechu za około 1000zl, ja jak tak sprawdzałem to nie mogę znaleźć nic w nawet podobnej cenie. Czy macie jakiś pomysł jak mogłbym poprawić brzmienie dosyć małymi kosztami? Mój budzet to tak koło 2tys zl. Z góry dzieki z odpowiedz :D
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Wydech do GTI mk6

Post04 gru 2019, 11:50

... same końcówki nic Ci nie dadzą w poprawie dźwięku ... chyba że chodzi Ci o cały końcowy tłumik. do 1000zł ciężko cokolwiek fajnego znaleźć, chyba że to będzie jakiś garażowy wyrób, albo używany. najtańszą opcją od wmiarę solidnej firmy to dedykowany wydech Ulter Sport z końcówkami 2x90mm. w kwocie do 2000zł może ktoś by już coś fajnego wyspawał, ale na dedykowany konkretny wydech markowego producenta to za mało ... ja miałem Milteka (ok 3500zł).
popytaj może na grupach golfa 6/7 na FB - moze ktoś z Twojej okolicy robi wydechy pod zamówienie z dokładnie takim brzmieniem jakie byś chciał.
Offline

Kubasek

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 wrz 2019, 08:09
  • Online: 21h 2s
  • Auto: Golf 6 Gti
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Świnoujscie

Re: Wydech do GTI mk6

Post05 gru 2019, 08:49

Jeżeli już mówimy o firmie Ulter, przyjrzałem się produktom z tej formy odnośnie golf 6, ale nie mogę znaleźć nic dedykowanego konkretnie do GTI, wszystko pod 1.4 GTI LOOK, i stad moje pytanie. Czy to będzie pasowało?
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Wydech do GTI mk6

Post18 gru 2019, 20:48

...powinno pasować, zadzwoń do Ultera, zapytaj ... jeśli rura wejściowa będzie innej średnicy to i tak każdy tłumikarz Ci to przerobi pod średnice w gti.
Offline

choina

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 gru 2015, 01:32
  • Online: 16h 59m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf VI GTI
  • Lokalizacja: Wwa

Re: Wydech do GTI mk6

Post29 sty 2020, 17:07

Kubasek, Ulter nie ma dedykowanego układu do mk6 GTI, wiem bo sam to już weryfikowałem ;)

Przechodziłem przez ten sam "problem" dokładnie rok temu, ostatecznie zdecydowałem się na układ typu cat-back czyli wszystko co do katalizatora zostaje oryginalne, za katalizatorem zmieniasz całkowicie układ, tłumik środkowy wyleciał u mnie zupełnie, a tłumik końcowy został wymieniony na przelotowy, do tego doszły dwie końcówki 90 mm od Ultera. Całość wyszła jakieś 1700PLN, wygląda to dużo lepiej niż w serii + brzmienie jest dużo przyjemniejsze, fajnie mruczy i nie urywa głowy więc nawet traski po 500 km robię na spokojnie bez aspiryny ;) Układ robiłem u gościa z moto wydechy (pod Wawą), od Ciebie to trochę daleko ale może znajdziesz kogoś lokalnie u siebie, końcówki Ultera (ja mam czarne) robią robotę.
Jak będziesz zainteresowany to mogę Ci podesłać filmik jak GTIk brzmi po zmianach ;)

Reasumując, jak się chce to do 2k PLN spokojnie moża zrobić to dobrze :) Powodzenia


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Kubasek

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 wrz 2019, 08:09
  • Online: 21h 2s
  • Auto: Golf 6 Gti
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Świnoujscie

Re: Wydech do GTI mk6

Post29 sty 2020, 18:09

Cześć, dzieki za opdowiedź. Siedze w internecie juz spory czas i myślę co tu wykombinować.A nie chce pakować sie też w duze koszta (akrap, czy mg). Czyli mam rozumieć ze cały układ robiłeś pod zamówienie? Myślalem tez nad DP ale obawiam sie wtedy problemow z sonda lambda. Jeśli mozesz to podeślij filmik. Dzieki z góry i za pomoc. :D
Offline

choina

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 gru 2015, 01:32
  • Online: 16h 59m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf VI GTI
  • Lokalizacja: Wwa

Re: Wydech do GTI mk6

Post30 sty 2020, 12:03

Akrap, MG, Remus, Armytrix, Milltek, Cobra itd... - o tych możesz zapomnieć w zakładanym budżecie, inne mniej znane manufaktury również cenią się na poziomie powyższych

DP to dodatkowo min. 900 PLN... do tego sportowy cat to absolutne min 400, jeżeli zrobisz bez cata to wtedy masz problem ze spalinami (problem z badaniem technicznym i/lub policją) plus wspomniana przez Ciebie sonda lambda będzie wariowała, możesz założyc emulator ale też to różnie działa i potrafi i tak siać błędami.

O systemie klap do kontroli głośności nie wspomnę bo to kolejne 1000 PLN +...

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie na czym Ci tak naprawdę zależy bo to DP (bez lub ze sportowym catem) daje głównie przyrost mocy, niestety to rodzi już koszty bo wypadałoby wtedy zrobić już cały układ.

Jeżeli natomiast chcesz żeby GTIk ładnie brzmiał i fajniej wyglądał (jakaś min poprawa mocy też będzie ale nie odczujesz) to idź tak jak ja w cat-backa, wtedy nie ma problemu z elektroniką itp.

Ja robiłem układ pod mój samochód, czyli tak jak napisałeś "pod zamówienie", tak jak pisałem wyszedł mnie 1700 jakoś, bez ozdobnych końcówek, czyli tipy z polerowanej kwasówki (też nawet spoko wygląda) to koszt kolo 1300-1400.

Jak będę miał chwilę to podrzucę zdjęcia jak to u mnie wygląda + ten filmik z dźwiękiem ;)
Offline

Kubasek

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 wrz 2019, 08:09
  • Online: 21h 2s
  • Auto: Golf 6 Gti
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Świnoujscie

Re: Wydech do GTI mk6

Post31 sty 2020, 11:18

okej czekam na filmik, dzieki za info. podeśle swojego jak zrobię ten wydech :D ;)
Offline

Kubasek

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 wrz 2019, 08:09
  • Online: 21h 2s
  • Auto: Golf 6 Gti
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Świnoujscie

Re: Wydech do GTI mk6

Post12 lut 2020, 19:34

Myśle nad kupnem tłumika końcowego od ultera do wersji 1,4 TSI, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czy ktoś z was wie jak jest z zaczepami i mocowaniem. Czy jest jakaś różnica w podwoziu między GTI a normalnymi golfami? To że średnice będę musiał zmienić to wiem.
Offline

choina

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 gru 2015, 01:32
  • Online: 16h 59m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf VI GTI
  • Lokalizacja: Wwa

Re: Wydech do GTI mk6

Post20 lut 2020, 22:49

Dopytaj ale mi mówili, że ten tłumik nie będzie pasował (rozmawiałem z nimi w zeszłym roku). Z tego co pamiętam, to nie chodziło tylko o mniejszą średnicę.
Ale zawsze warto dopytać jeszcze raz u źródła.

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość