Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:51


Rozrzad

Moderator: flo

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Rozrzad

Post29 gru 2019, 22:30

Koledzy jak wygląda interwal wymiany rozrządu w 1.4 tsi czca? Bo ponoć co 240 tys km bez interwalu czasowego...?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Rozrzad

Post30 gru 2019, 10:51

Pasek to guma która się starzeje, osobiście bym nie użytkował go dłużej niż 5lat. Wydatek nie będzie tak duży jak przy zerwanym pasku ;)
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Rozrzad

Post11 sty 2020, 14:26

Ma ktos moze jakies info co do momentu dokrecania srub przy wymianie rozrzádu w TDI?
Rolki,napinacz i cala ta reszta.
1.6 czy 2.0,bo to w sumie to samo.
Albo chociaz cos z Mk6,bo to tez podobne.
Wczesniej robilem to bez zadnych "momentów",ale teraz cos mnie naszlo,zeby zrobic jak trzeba.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Rozrzad

Post04 lut 2020, 18:34

maverick pisze:Ma ktos moze jakies info co do momentu dokrecania srub przy wymianie rozrzádu w TDI?
Rolki,napinacz i cala ta reszta.
1.6 czy 2.0,bo to w sumie to samo.
Albo chociaz cos z Mk6,bo to tez podobne.
Wczesniej robilem to bez zadnych "momentów",ale teraz cos mnie naszlo,zeby zrobic jak trzeba.


Panowie,a te pompy HEPU,dobre to pompy?
A jak nie,to w co celowac?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrzad

Post05 lut 2020, 19:01

Kolego jeździsz Golfem 7, a chcesz zakładać badziewne części i to jeszcze rozrząd, jak Ci strzeli to tych pomp Hepu będziesz mógł sobie zakupić kilkanaście bo tyle Ci wyjdzie za robienie silnika :cry:
Sorrki ale jakoś nie jestem zwolennikiem tej marki.

Ja w swoich autach zawsze zakładam albo oryginał, albo części które są montowane na pierwszy montaż.
U mnie w aucie ten sam silnik co u Ciebie 1.6 TDI CLHA, założony taki zestaw:

Obrazek

Obrazek


Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Rozrzad

Post05 lut 2020, 19:58

a jakiej firmy pompy idá na pierwszy montaz?
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Rozrzad

Post13 sty 2021, 20:21

Witam, zaczyna sie 6 rok mojego golfika więc zaczynam sprawdzac temat i ogarniać oferty na rozrzad z ASO.
Dziś pierwszą dostałem i lekko mnie zaskoczyła...ponad 4 tysie... też tyle płaciliście w ASO za wymianę rozrządu w 1,4 tsi czca?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Re: Rozrzad

Post13 sty 2021, 21:26

Mam CZDA, po jakim przebiegu robisz rozrząd? Po jakim okresie?
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 08:22

no właśnie przebiegu jeszcze nie mam bo mam 80 tys km ale powoli będzie 6 lat od daty produkcji. Generalnie VW nie zaleca wymiany tylko kontrolę ale po 6 latach chcę pasek już zmienić, wiadomo guma...
jak obdzwoniłem kilka serwisów wszędzie info że wymiany się nie przewiduje ale oni zalecają po 210 tys km lub 6 latach, i kontrolować go na przeglądach...a cena z ASO dla mnie lekki szok, w zamienniku sam rozrząd 800zł około, z tym że ASO daje całą pompę wody nową a w zamienniku obudowa wraz z termostatami zostaje stara a sam środek jest wymieniany i nie bardzo wiem jak ten temat "ugryźć"
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 10:06

A musisz wymieniać w ASO VW, nie możesz w jakimś dobrym warsztacie ????
Ja bym kupił cały zestaw rozrządy w oryginalne, możesz zamówić część np. u Pawła z forum po dużych zniżkach, a wymienić w normalnym warsztacie z gwarancją.
Rachunek (np. fakturę) na części i robociznę zostawić sobie i włożyć do książki serwisowej żebyś miał dowód że był wymieniany jak byś kiedyś sprzedawał auto, no chyba że bardzo Ci zależy na tym żeby zrobić to w ASO VW i mieć wbite w książce serwisowej.

Ja tam wymieniałem już nie w ASO VW tylko u swojego mechanika, kupiłem cały zestaw po zniżkach z ASO VW, nawet że auto do końca (czytaj jak kupowałem) było serwisowane w ASO VW.
Sorry ale nie będę przepłacać za wymieniany oleju z filtrami, czy taki rozrząd żeby mieć głupie wpisy w książce.
Jak bym sprzedawał auto to dla potencjalnego kupującego mam rachunki i jak chce to możemy jechać na warsztat i niech fizycznie sobie sprawdza czy dane części z rachunków są wymienione w aucie.
I tyle w temacie.

P.S. Sprawdź sobie pasek, bo u mnie w aucie po 5 latach od środka czyli między zębami był tak popękany że mechanik powiedział że trochę był już strach jeździć na takim, sam mi pokazywał.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 10:37

Ja swój wymieniłem w autoryzowanym serwisie bosch (z wpisem do systemu aso VW - mają taką opcję), robocizna 600 brutto, zestaw rozrządu continental 320 zł. Bez pompy, jest ona u góry, nie jest napędzana paskiem rozrządu tylko z wałka z drugiej strony, nic się nie dzieje więc nie wymieniałem. A jak zacznie się z nią coś dziać to sobie sam wymienię bo jest elegancki dostęp.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 10:55

Ooo widzisz nawet nie wiedziałem że Bosch ma taką opcję, ciekawe czy każdy serwis Bosch oferuje taką opcję, czy np. tylko te w większych miastach.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 11:27

flo pisze:Ja swój wymieniłem w autoryzowanym serwisie bosch (z wpisem do systemu aso VW - mają taką opcję), robocizna 600 brutto, zestaw rozrządu continental 320 zł. Bez pompy, jest ona u góry, nie jest napędzana paskiem rozrządu tylko z wałka z drugiej strony, nic się nie dzieje więc nie wymieniałem. A jak zacznie się z nią coś dziać to sobie sam wymienię bo jest elegancki dostęp.

przy jakim przebiegu wymieniałeś? i po jakim czasie? napisz proszę jeśli mozesz i w jakim stanie był pasek
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 11:43

niedzwiedz1981 widzę że na siłę chcesz się trzymać interwałów VW, które przy rozrządzie moim zdaniem są strasznie wydłużone, jeśli chodzi o rolki to może i wytrzymają ale paski od rozrządu czy wielorowkowy od alternatora to nie ma mowy, nawet jak auto mało jeździ to lata swoje zrobią, guma zrobi się mniej elastyczna i zużycie też nastąpi szybciej.

Zadaj sobie proste pytanie, jeżeli autkiem chcesz pojeździć jeszcze z 3 lata to czy lepiej teraz wydać te kilkaset złotych czy jeździć z obawą że może coś się stać, a jak się stanie to remont silnika pochłonie Ci kilka taki wymian do tego przy remoncie silnika i tak zakłada się nowy rozrząd.
Zmieniasz i zapominasz o tym podzespole w aucie, nie boisz się przy dłuższych wyjazdach czy to w wakacje czy w ferie, no chyba że dużo jeździsz autem, ale tu to raczej byś się nawet nie zastanawiał czy robić czy nie.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 11:58

niedzwiedz1981 pisze:
flo pisze:Ja swój wymieniłem w autoryzowanym serwisie bosch (z wpisem do systemu aso VW - mają taką opcję), robocizna 600 brutto, zestaw rozrządu continental 320 zł. Bez pompy, jest ona u góry, nie jest napędzana paskiem rozrządu tylko z wałka z drugiej strony, nic się nie dzieje więc nie wymieniałem. A jak zacznie się z nią coś dziać to sobie sam wymienię bo jest elegancki dostęp.

przy jakim przebiegu wymieniałeś? i po jakim czasie? napisz proszę jeśli mozesz i w jakim stanie był pasek


Wymieniłem przy 80 tysiach, w tamtym roku więc niespełna 5 lat. Gość powiedział, że pasek był w bardzo dobrym stanie, ale fizycznie go nie widziałem. Mówi, żadnych pęknięć, ani przetarć. Pomimo jego stanu, 9 stówek jak na mój spokojny sen to żaden wydatek. Oczywiście jakbym wydał 4 kola w aso to wtedy bym nie mógł spać :D

Tomasz_W-wa pisze:Ooo widzisz nawet nie wiedziałem że Bosch ma taką opcję, ciekawe czy każdy serwis Bosch oferuje taką opcję, czy np. tylko te w większych miastach.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Mają tą opcję podobno jakoś niecałe 2 lata, tak mi mówił.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Rozrzad

Post14 sty 2021, 12:49

Tomasz_W-wa" trudno mówić w naszym przypadku o interwałach VW, bo w zasadzie to ich nie ma dla TSI ;)
a tak poważnie pytałem kolegi bo uważam że doświadczenie chłopaków z forum jest mega przydatne
dzięki za info koledzy
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrzad

Post15 sty 2021, 09:49

Nieprawda, na 100% VW ma interwały na rozrząd do każdego swojego silnika.
Nie pytaj się mnie jakie bo tego nie wiem, ale muszą mieć bo udzielają na swoje części gwarancję i musza się zabezpieczać żeby nie być oskarżonym jak by coś się działo, np. w takich Stanach.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozrzad

Post15 sty 2021, 12:25

ASO interwały ma, ale koledze chyba chodziło że każdy salon mówi co innego. A interwał który podają jest absurdalny. Mi powiedzieli 210 tysięcy (kontrola) lub 6 lat. Jak pojechałem do tego boscha, to gość pytał czemu chcę wymieniać bo przecież taki mały przebieg. Powiedziałem, że dla spokoju. Opowiedział mi wtedy że kiedyś miał klienta z passatem i tym samym silnikiem i klient pytał kiedy ma zrobić. Mówi, że obdzwonił wtedy kilka aso i interwały były zgodne jedynie co do wieku auta (6 lat), ale przebieg wahał się między 180 tysięcy a "nie wymienia się". No i popatrzcie jaki absurd. Jak może być "nie wymienia się". Samo to, że w salonach VW w każdym innym mówią co innego...Lepiej zrobić wg "starej szkoły" i jeździć (spać) spokojnie.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Rozrzad

Post15 sty 2021, 22:35

Tomasz_W-wa pisze:Nieprawda, na 100% VW ma interwały na rozrząd do każdego swojego silnika.
Nie pytaj się mnie jakie bo tego nie wiem, ale muszą mieć bo udzielają na swoje części gwarancję i musza się zabezpieczać żeby nie być oskarżonym jak by coś się działo, np. w takich Stanach.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


jesteś w błędzie kolego, nie zawsze są interwały, czasami jest usługa bezterminowa...pracowałem kilka lat w VW i miałem dostęp do Woba...wiem jak były opisywane części, szczególnie te z odlewni. Poza tym części eksploatacyjne nie są objęte gwarancją po pewnym przebiegu lub upływie lat a rozrząd jest częścią eksploatacyjna...
Nieważne nie będziemy się wykłócać, rozumiem Twoje podejście, ale na siłę nie przekonuj wszystkich do swoich racji.
Flo masz racje- brak spójnej informacji to rzadkość w VW i wprowadza niepotrzebny chaos
Dziękuję wszystkim za info, stwierdziłem że wymieniam za pół roku komplet, czyli ok 90 tys km i 5,5 roku od daty produkcji
Tymczasem :pub:
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrzad

Post16 sty 2021, 01:02

Nikogo kolego nie przekonuje do swoich racji, ale dla mnie jest to zrozumiałe.
Zastanów się co by się stało jak by jednak zerwał się taki pasek w aucie, a silnik został uszkodzony, w pojedzie np. na rynek Amerykański, auto było by jeszcze na gwarancji, VW by miał taką ilość pozwów że by się nie pozbierał, to nie jakiś tam kraj trzeciego świata jak Polska.

Masz silnik EA211, a VW podaje: co 210 tyś lub 6 lat, ja rozumiem możesz za raz pisać ale tam np. pasek jest wzmocniony kewlarem i podobno VW mówi że jest dożywotni itd.

Nie chce być złośliwy ale dziwi mnie to że jeżeli pracowałeś kilka lat w VW, a pytasz się o takie rzeczy na forum, nawet jak nie pracujesz już to pewnie masz jeszcze jakieś kontakty, znajomych, którzy tam pracują co za problem żeby Ci sprawdzili u źródła dokładnie w przypadku Twojego silnika co i jak.
Sorry ale ja tego jakość nie łapię, jak bym pracował w VW nawet 5 lat wstecz to bym mógł wszystko sobie ustalić sam.
To my powinniśmy pytać się Ciebie o różne sprawy, a nie Ty nas.
Takie jest moje zdanie.
Tymczasem :pub:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Klaj_72

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 18 lis 2018, 18:23
  • Online: 4d 8h 51m 46s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Woj.śląskie

Re: Rozrzad

Post08 cze 2021, 13:32

Witam czy ktoś z kolegów zna z jaką siłą dokręcić śruby rozrządu w silniku tsi chipa 1.4 .poz

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości