Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:49


[MK6] ruch wycieraczek

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

ruch wycieraczek

Post06 sty 2020, 23:24

Witam, mam pytanie, po wyłączeniu stacyjki, wycieraczki delikatnie podjeżdżają do góry, jak włączę choćby na jeden przejazd jest ok, parkują prawidłowo, ale jak tylko wyłączę stacyjkę, to znowu podjeżdżają delikatnie do góry, można to wyłączyć żeby były zawsze "schowane", poza tym na najszybszych biegach nie wykonują pełnych przejazdów, są skracane o jakieś 20% (nie chowają się do końca) czy da się to też zmienić?
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: ruch wycieraczek

Post07 sty 2020, 17:06

Volkswagen zaprogramował wycieraczki, aby wykonywały co jakiś czas ruch na szybie po to, aby nie znajdowały się one cały czas w jednym miejscu. I nie, nie da się tego wyłączyć, a przynajmniej ja tego nie potrafię ;-) nie jest to chyba coś, z czym nie da się żyć.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: ruch wycieraczek

Post07 sty 2020, 17:42

Wedle producenta ten ruch niby zapobiega przyklejaniu się i odkształceniu gumek wycieraczek, choć to bujda bo nikt nie używa raczej wycieraczki jednej przez pare lat.

jest oczywiście możliwość wyłączenia tego ruchu przez vcds bez problemu.
Offline
Awatar użytkownika

Dansli

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 23 lis 2018, 09:22
  • Online: 8d 13h 30m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6R. GOLF4 4mot.
  • Silnik: 2.0 CRZA. 1.9 ARL
  • Lokalizacja: Wisła

Re: ruch wycieraczek

Post07 sty 2020, 20:14

marmi pisze:jest oczywiście możliwość wyłączenia tego ruchu przez vcds bez problemu

podaj proszę procedurę (co, gdzie odznaczyć) by ten irytujący ruch dezaktywować
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: ruch wycieraczek

Post07 sty 2020, 23:52

Dansli pisze:
marmi pisze:podaj proszę procedurę (co, gdzie odznaczyć) by ten irytujący ruch dezaktywować


Niestety całej już nie pamiętam, tzn wchodzisz w 09 central electric i wybierasz sterownik wischer zamiast borda z listy sterowników i w nim jest opcja odznaczenia ruchu ale nie pamiętam już która to, może ktoś pamięta?
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: ruch wycieraczek

Post08 sty 2020, 00:43

marmi pisze:Wedle producenta ten ruch niby zapobiega przyklejaniu się i odkształceniu gumek wycieraczek, choć to bujda bo nikt nie używa raczej wycieraczki jednej przez pare lat.


mam także tiguana 2011r (salon polska) i wycieraczki są fabryczne, działają super... nic im nie dolega... to już 9 lat :) dla kontrastu dodam że mam także a1 2016r i to już 3 komplet (tiguan 300tyś - a1 40tyś najechane)

ps. sparawdzę to z tym kodowaniem w sterowniku - jak się uda to dam znać
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: ruch wycieraczek

Post15 sty 2020, 20:35

i jak Adam ? jakiś progres ? ... miałem to samo w mk6 ... mk7 też to ma. nie jest to jakoś upierdliwe, ale jak ktoś jest wrażliwy to może irytować ;)
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: ruch wycieraczek

Post19 sty 2020, 20:52

nie jeszcze nic nie robiłem,składam do kupy jak skończę to jeszcze raz podejdę do tematu, ma ktoś wiedzę który czujnik zarządza wentylatorem? cały czas kręci nawet po wyłączeniu auta, wentylator jest ok bo mam drugi i jest to samo, orientuje się ktoś?

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość