Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:18


Retrofit modułu Bluetooth - problem

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

assgoblin69

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 18:00
  • Online: 5h 30m 38s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Śląsk

Retrofit modułu Bluetooth - problem

Post08 gru 2019, 18:04

Cześć wszystkim, na lupce nie znalazłem więc zacznę własny wątek.
Dołożyłem wczoraj moduł BT do swojego auta:
scirocco 2010r,
rcd510,
białe zegary bez full fisu,
Moduł BT: 5N0 035 730 D
Wiązka pociągnięta, vcds normalnie widzi moduł BT. W CANie dokodowałem blok 77-Telephone, bez problemu przeszło. Cały ten blok mogę kodować bez problemu. Chciałem też dodać w radiu opcję telephone tak jak robili to inni użytkownicy dokładający moduł BT, ale tym razem radio odrzuca kodowanie - ERROR 31, coding out od range. Dodam że, jak wejdę w Phone w radiu to normalnie wyświetla mi się panel do wyboru numeru alarmowego i profile połączonych wcześniej telefonów (wyczyszczone). Co jakiś czas na radiu wyskakuje dosłownie na pół sekundy informacja, że radio wyszukuje telefonu do połączenia (telephone initialization czy coś takiego, nie pamiętam). Swój telefon zrootowałem, rsapa nie wgrałem bo nie mogę znaleźć apki, ale jeśli dłużej poczekam z odpalonym BT na telefonie to moduł jest widoczny i po próbie połączenia, wpisuję zadane przeze mnie hasło, następuje odmowa.
Czy kodowanie radia jest niezbędne?
Czy do współpracy z tym modułem jest potrzebny full fis? Takie opinie tez slyszalem
Czy możliwe jest, że piny we wtyczce nie stykają do końca? Te które były lutowane są na 100% dobrze.
Czy po prostu, ten moduł nie zagra z moim setupem i muszę szukać innego?

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość