Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 18:09


Rękojma

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

PrzemekS

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 lis 2019, 16:07
  • Online: 47m 52s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 110

Rękojma

Post27 lis 2019, 16:26

Witam , dwa tygodnie temu kupiłem golfa 6 2008/9 2.0 tdi110 km , samochód wydawał się w miarę dobry jak na swój wiek i i przebieg. Problem w tym że przejechałem 200 km (droga powrotna) i zapaliła się kontrolka check engine. Pojechałem sprawdzić co to za błąd. Komputer pokazuje sondę lambda przy kolektorze którą jeszcze nie wymieniłem. Podczas kupna zauważyłem że leci olej spod pokrywy zaworów, właściciel obniżył cenę z tego względu. Jednak co się później okazało pokrywa była pęknięta i poklejona czymś, od razu kupiłem używkę i wymieniłem. Po tym zabiegu stwierdziłem że sprawdzę samochód po VIN ( mogłem to zrobić wcześniej). Otrzymałem raport w którym znalazłem że przebieg jest oryginalny 174000, ale samochód uczestniczył w kolizji w 2011 roku, gdzie ubezpieczyciel wycenił szkodę od 7000-10000 euro ( samochód sprowadzony z Francji) oraz jakąś szkodę (uszkodzony lewy tył) w 2014 o wartości 7000 zł. I tu nasuwa się moje pytanie , właściciel zapewniał że samochód jest bezwypadkowy ( mam screeny ogłoszenia) A jak się okazało pierwsza kolizja moim zdaniem była poważna, co w takim wypadku mogę zrobić? Mogę ubiegać się o jakieś obniżenie ceny od poprzedniego właściciela albo oddać samochód? [list=][/list]
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 12h 3m 15s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rękojma

Post27 lis 2019, 18:23

Możesz spokojnie odstąpić od umowy kupna.Masz takie prawo,tym bardziej ,że zostałeś wprowadzony przez sprzedającego w błąd.
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 12h 3m 15s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rękojma

Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Rękojma

Post03 gru 2019, 09:45

Niestety to nie takie łatwe . Ważne że nie minął miesiąc i to twój argument. Gość się wykpi że nie wiedział noc o wypadkach a że sam nic nie naprawiał to wiesz. Chyba że znajdziesz warsztat który na jego koszt naprawiał coś w aucie i typ cię specjalnie wprowadził w błąd to leży na deskach

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości