Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:04


Światła przeciwmgielne

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

F1OLEK

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 18 cze 2016, 03:19
  • Online: 1d 11h 54m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Światła przeciwmgielne

Post22 sie 2019, 11:22

A czy jest ktoś w stanie napisać którędy biegnie wiązka do halogenów? Głównie interesuje mnie droga przewodów od grodzi do lamp. Wiem, że masę podpinamy za przednią lewą lampą a którędy puscić przewody do prawej przedniej lampy? Są może jakieś specjalne fabryczne miejsca którędy biegnie wiązka? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Zdjęcia byłyby mile widziane [-o<
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła przeciwmgielne

Post22 sie 2019, 16:05

Fabrycznie wiązka jest dzielona na dwie części, jedna jest na zderzaku, a druga to główna wiązka auta.
Kostki są przy lewym przednim kole, tak mniej więcej pod lampą.
Dzięki temu jak zdejmujesz zderzak nie musisz się bać że niechcący uszkodzić wiązkę czy kostki (jak by była jedna cała wiązka). Rozpinasz kostki i bez problemu zdejmujesz zderzak z halogenami i wiązką do nich.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

F1OLEK

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 18 cze 2016, 03:19
  • Online: 1d 11h 54m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Światła przeciwmgielne

Post22 sie 2019, 19:18

Super dzięki wielkie, tak też myślałem że fabrycznie tak to wygląda. A wiesz którędy biegną przewody od tej złączki do prawej lampy? Jakoś pod czy może za chłodnicą? A może są jakieś specjalne kanały do tych przewodów?

Edit. Teraz zauważyłem, że napisałeś o przewodach mocowanych do zderzaka. Już wszystko jest jasne. Dzięki za pomoc.
Offline

rafal111

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 07 lip 2018, 17:22
  • Online: 5d 12h 41m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Światła przeciwmgielne

Post10 lis 2019, 11:39

Mam pytanie czy wie ktoś może który pin we włączniku świateł odpowiada za przednie przeciwmgielne?
Poprzednia

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości