Dzisiaj jest 17 kwie 2024, 00:48


[All] RNS 310 - Błędne wskazania GPS oraz słaby odbiór FM

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

karox

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 maja 2019, 14:08
  • Online: 22h 31m 58s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: OSTROŁĘKA

RNS 310 - Błędne wskazania GPS oraz słaby odbiór FM

Post15 paź 2019, 05:21

Cześć, Od około tygodnia mam problem z wyżej wymienionym radiem, otóż jednego dnia, radio przestało łapać stacje FM tzn. na takiej samej trasie gdzie jest ich 20 mi wyszukiwało 1, 2. Następnego dnia zaczął wariować GPS, pokazuje moją lokalizację około 1000 km od miejsca gdzie jestem. Z tego co wyczytałem za GPS odpowiada "płetwa" a za FM wzmacniacze w tylnej klapie, ale czy to możliwe że to wszystko padło w tym samym czasie? W menu serwisowym pokazuje 1/3 skali sygnału oraz ANT1-OFF , ANT2-OFF
Czy szukać przyczyny gdzieś indziej?
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: RNS 310 - Błędne wskazania GPS oraz słaby odbiór FM

Post15 paź 2019, 10:19

Ja bym zaczął od sprawdzenia wtyczek, może się "obluzowały"
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: RNS 310 - Błędne wskazania GPS oraz słaby odbiór FM

Post17 paź 2019, 17:52

karox pisze:Cześć, Od około tygodnia mam problem z wyżej wymienionym radiem, otóż jednego dnia, radio przestało łapać stacje FM tzn. na takiej samej trasie gdzie jest ich 20 mi wyszukiwało 1, 2. Następnego dnia zaczął wariować GPS, pokazuje moją lokalizację około 1000 km od miejsca gdzie jestem. Z tego co wyczytałem za GPS odpowiada "płetwa" a za FM wzmacniacze w tylnej klapie, ale czy to możliwe że to wszystko padło w tym samym czasie? W menu serwisowym pokazuje 1/3 skali sygnału oraz ANT1-OFF , ANT2-OFF
Czy szukać przyczyny gdzieś indziej?
Pozdrawiam
Sprawdź słupek C prawy . Tam się łączą wszystkie koncentryki. Ewentualnie przelotka w klapie jak i sama klapa.

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

karox

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 maja 2019, 14:08
  • Online: 22h 31m 58s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: RNS 310 - Błędne wskazania GPS oraz słaby odbiór FM

Post03 lis 2019, 14:18

Dokładnie tak, powodem złego odbioru FM były złączki za tylnym prawym słupkiem, a konkretnie winowajcą był uszkodzony wężyk spryskiwacza tylnej szyby który je zalewał i niestety trzeba było je wymienić z powodu korozji. Natomiast co do GPS-a, to jednak uszkodzona antena, zamontowałem jakąś chińską za 6 EUR i wszystko śmiga.
Dzięki za pomoc :pub:

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości