Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 17:54


Stuki podczas krecenia kierownica

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Michalgtd

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 23 kwie 2018, 23:00
  • Online: 1d 14h 12m 15s
  • Auto: Vw Golf GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: Stalowa Wola

Stuki podczas krecenia kierownica

Post29 wrz 2018, 20:16

Witam,
Mam dosyć nietypowy problem odnośnie stukow podczas krecenia kierownicą. Na zgaszonym silniku stuki sa dosyc głośne. Gdy odpale silnik stuki sa dużo mniej słyszalne. Czy jest to normalne? W Golfie GTD posiadam uklad wspomagania Servotronic
Zamieszczam link do filmu na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=24bXJi_XpIw
Offline

adampal

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 lip 2017, 08:26
  • Online: 2d 19h 26m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 16V 80KM
  • Lokalizacja: Katowice, śląskie

Re: Stuki podczas krecenia kierownica

Post02 paź 2018, 06:48

U mnie podobne stuki nie występują. Owszem - zawsze jak się będzie energicznie ruszało kierownicą to zastuka - ale wydaje mi się, że nie tak głośno jak u Ciebie.
Offline

Klyymek

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 paź 2019, 19:10
  • Online: 36m 48s
  • Auto: Vw golf VI
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stuki podczas krecenia kierownica

Post28 paź 2019, 19:21

Witam, mam podobny problem. Niestety byłem u 3 mechaników i nikt nie postawił dobrej diagnozy. Niby przekładnia jest sztywna nie ma luzu. Jaka była przyczyna u Ciebie?

-- 28 paź 2019, 19:40 --

Dodam że łączniki, łożyska amortyzatora, przeguby i tuleje wahacza są wymienione. Przy skręcaniu podczas jazdy, przy ruszaniu na prostych i skreconych kołach słychać pukniecie/przeskok. Może ktoś się z tym spotkał?

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości