Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:24


Chip 1.6 TDI w domu

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Chip 1.6 TDI w domu

Post12 paź 2019, 18:10

Witajcie, czy jest możliwość, aby samemu w domu podmienić soft w sterowniku silnika? Mamy w domu dwa samochody: mój to Jetta 1.6 CAYC z 2014 roku (przed fift), a drugi to Golf 6 z 2012 roku też 1.6 CAYC. Golf nie został oddany do ASO w celu aktualizacji oprogramowania (Dieselgate....). Mam wrażenie, że nie mam tych 105 koni, tylko 90-95. Przejechane mam 134 tys km, golf 145 tys. Czy można przerzucić program z Golfa do Jetty? Mam kabel VCP, także w teorii jestem przygotowany. Czy jest ktoś, kto może doradzić czy gra jest warta świeczki, czy lepiej oddać do tunera (dużo czytałem i ewentualnie zdecyduję się na Dynosoft z Katowic)? Wiadomo, lepiej by było, gdyby była możliwość bezkolizyjnego skopiowania programu, bo w kieszeni zostaje 1000 zł, które można wyłożyć na coś innego... :oops:
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Chip 1.6 TDI w domu

Post14 paź 2019, 18:28

pewnie ze można w domu
w koncu Dynsoft nie ma labolatorów rodem z Nasa czy Pentagonu
...tylko ze mają wiedze i zabawki za grube tysiące a nie VCP
i bez znaczenia gdzie to robią
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Chip 1.6 TDI w domu

Post17 paź 2019, 17:55

oko_na_maroko pisze:Witajcie, czy jest możliwość, aby samemu w domu podmienić soft w sterowniku silnika? Mamy w domu dwa samochody: mój to Jetta 1.6 CAYC z 2014 roku (przed fift), a drugi to Golf 6 z 2012 roku też 1.6 CAYC. Golf nie został oddany do ASO w celu aktualizacji oprogramowania (Dieselgate....). Mam wrażenie, że nie mam tych 105 koni, tylko 90-95. Przejechane mam 134 tys km, golf 145 tys. Czy można przerzucić program z Golfa do Jetty? Mam kabel VCP, także w teorii jestem przygotowany. Czy jest ktoś, kto może doradzić czy gra jest warta świeczki, czy lepiej oddać do tunera (dużo czytałem i ewentualnie zdecyduję się na Dynosoft z Katowic)? Wiadomo, lepiej by było, gdyby była możliwość bezkolizyjnego skopiowania programu, bo w kieszeni zostaje 1000 zł, które można wyłożyć na coś innego... :oops:
Pozdrawiam
To mnie Panie zaimponujesz jak to zrobisz.


Myślę jednak że akurat w 1.6 trzeba używać szlifierki ......
Vcp ehh ehmm (kaszel) także że ten......
Możesz spróbować kesem jak juz chcesz strasznie się bawic.
Ale generalnie to soft robi się pod konkretny motor a nie typ silnika ale każdy grzebie jak lubi

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: Chip 1.6 TDI w domu

Post19 paź 2019, 20:53

Okey, dzięki za odciągnięcie mnie od tego pomysłu ;)

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość