Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:34


[Rozwiązane] Lusterko wewnętrzne - problem z zamontowaniem

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

[Rozwiązane] Lusterko wewnętrzne - problem z zamontowaniem

Post05 wrz 2019, 16:37

Witajcie, przepraszam, że zakładam taki temat, ale nie mam już siły do tego, a wszystkie informacje w internecie mówią tyle, że wystarczy wsunąć do góry lustro i jest ok. Taa, jasne....
Wymieniłem szybę przednią z mocowaniem na lusterko monochromatyczne i mam problem z jego zamontowaniem, otóż pierwsze centymetry weszło w miarę ok, ale do samego końca jest jeszcze około 5 mm, a lustro nie chce dalej iść. Próbowałem delikatnie stukać młotkiem przez deseczkę, aby nie bezpośrednio uderzać w mocowanie, ale nawet nie drgnie. Co z tym zrobić, bo zauważyłem, że podczas jazdy są delikatne drgania lusterka, a tak nie powinno być, w dodatku te dwie osłony plastikowe nie chcą się zejść z w/w powodu. Poradźcie coś koledzy... :despair:

https://drive.google.com/open?id=10zZrY ... VACID-MjiA
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 21:07 przez oko_na_maroko, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Lusterko wewnętrzne - problem z zamontowaniem

Post05 wrz 2019, 16:49

... poluzuj troszke srubki trzymające, metalową klamrę w lusterku
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: Lusterko wewnętrzne - problem z zamontowaniem

Post05 wrz 2019, 16:57

OK, dziękuję za odpowiedź, widzę, że muszę jakoś to zdemontować bo śrubki są wewnątrz...

EDIT:
Niestety, nawet jak delikatnie popuściłem te dwie śrubki to dalej stoi w tym samym miejscu, nawet delikatnie rozgiąłem blaszkę, ale dalej lipa... :cry:
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: Lusterko wewnętrzne - problem z zamontowaniem

Post05 wrz 2019, 19:32

SUKCES Panowie, odgiąłem troszkę te blaszki do zewnątrz, potem delikatnie do wewnątrz, wszystko w rękach, bez szaleństw. Oczywiście również był opór przy nakładaniu, ale mam nadzieję, że będzie solidnie się trzymało i nie spadnie mi na głowę ;)

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości