Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:45


Włączenie tylnych świateł razem z dziennymi

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Włączenie tylnich świateł razem z dziennymi w Golf 6

Post02 wrz 2014, 09:50

Wracając do tematu - można to zrobić jeszcze na 2 sposoby - poza VCDS
1. Używając VAS PC - Funkcje prowadzone - w sterowniku CECM włączyć DRL z tyłu - to nie zawsze działa
2. Używając ODIS E - zmodyfikować bezpośrednio w EEPROMIE i dodać funkcję DRL i przy okazji LEDy, obrysówki w migaczach itp.

Obrazek

Obie rzeczy mogę zrobić jakby co.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 6s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Włączenie tylnych świateł razem z dziennymi

Post22 sie 2019, 10:28

Odkopię trochę temat, ale myślę, że to dość ważne jest.
Dzisiaj kolega w nowej Kii Ceed pokazał mi, że jak ustawi przełącznik na auto, to wraz z przednimi dziennymi świecą się również tylne pozycyjne. Bardzo się zdziwiłem, bo dla samochodów rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009r. byłoby to niezgodne z prawem. Podrążyłem trochę temat i okazuje się, że chyba od grudnia 2016r. to wygląda zupełnie inaczej: (OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia)

" dopuszcza się, aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się
- przednie i tylnie światła pozycyjne, górne światła obrysowe - jeżeli występują, boczne światła obrysowe - jeżeli występują oraz oświetlenie tylniej tablicy rejestracyjnej,
- lub tylko światła pozycyjne tylne."

Czyli w świetle nowych przepisów mogą się palić tylne światła pozycyjne razem z dziennymi.
Poprzednia

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości