Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:03


[1.6 102KM] MPI BIFUEL. Komputer pokazuje spore spalanie.

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Izykolson

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 sie 2019, 20:03
  • Online: 1h 12m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI 102KM CHGA
  • Lokalizacja: Będzin

MPI BIFUEL. Komputer pokazuje spore spalanie.

Post12 sie 2019, 20:38

Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem Golfa 6 z silnikiem 1.6 mpi 102km BIFUEL z fabrycznym gazem LANDIRENZO z 2009r. Co zauważyłem i co mnie troszkę niepokoi to "cuda" jakie pokazują się na komputerze. Mianowicie spalanie na wolnych obrotach bez wbitego biegu zarówno na gazie jak i benzynie skaczą prawie do 50l/100. W trakcie jazdy 100/120km na h średnie spalanie wyskakuje w okolicy 25/30l/100km a aktualne skacze od 6 do 14l. Jest to mój pierwszy Zagazowany pojazd i nie za bardzo się znam na LPG ale te wcześniej opisane "cuda" to raczej nie pokazują spalania gazu tylko benzyny jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Co może być przyczyną takiego wysokiego spalania?
W następnym tygodniu biorę się za wymianę filtrów, rozrządu, świec, oleju oraz FULL serwis LPG(doradźcie w jakiej kolejności to zrobić najpierw silnik czy LPG czy bez znaczenia) oraz mam zamiar zatankować po korek 2 baki i sprawdzić jak wygląda spalanie w rzeczywistości po full serwisie.

Pozdrawiam
Offline

pavlos

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 sie 2018, 13:37
  • Online: 11h 3m 43s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: podlaskie

Re: MPI BIFUEL. Komputer pokazuje spore spalanie.

Post13 sie 2019, 16:50

Witaj nie pokazuje spalania gazu na liczniku tylko benzyny ,duze wartosci ci pokazuje chwilowego, ale tak jak pisales zatankuj pojezdzij moze to komputer wariuje a Twoje spalanie jest w normie, rozrzad podstawa filtry od tego bym zaczął na koniec lpg

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości