Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 09:38


Big Brake Kit dla GTI mk7

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: flo

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

krzychu9

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 lut 2019, 17:28
  • Online: 10h 44m 33s
  • Pochwały: 1

Big Brake Kit dla GTI mk7

Post28 lip 2019, 16:16

Cześć,

gdyby ktoś w przyszłości zastanawiał się nad BBK na przód to polecam zestaw pod 18" felgę:
1) zacisk 6-cio tłoczkowy (polski produkt :-) )
2) tarcza pływająca nacinana: rotor DBA 355mm/32mm + dzwon produkowany w PL
3) klocki: EBC Yellow Stuff
4) osprzęt: adapter, przewody w stalowym oplocie itp.

Pod 18" wejdzie jeszcze tarcza 365mm.

appx_190726150551s.jpg


Z motorsportową felgą 18" BRAID Fullrace A​:
appx_190728141048s.jpg


Na tyle mam:
1) zacisk z wersji Performance odsunięty adapterem
2) tarcza EBC Ultimax nacinana 335mm/22mm na sztywnym dzwonie
3) klocki ATE

appx_190726150601s.jpg


Na feldze:
appx_190728141105s.jpg


Całość wykonana w firmie Adama Wareluka WRK Brakes z Wołomina.
Super jakość produktu i super ludzie z pasją :lokej: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 40m 54s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post29 lip 2019, 11:25

To reklama czy jak? Jak cena takiej zabawy?
Offline

krzychu9

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 lut 2019, 17:28
  • Online: 10h 44m 33s
  • Pochwały: 1

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post29 lip 2019, 17:47

Alltrack7 pisze:To reklama czy jak? Jak cena takiej zabawy?

Dla jasności, nie, nie reklama w tym sensie, że to mój produkt, który sprzedaję.

Jakiś czas temu szukałem zestawu BBK dla GTI mk7. Początkowo wybrałem zestaw Stoptecha. Patryk z Compsportu zasugerował WRK Brakes i na ten produkt się zdecydowałem po rozmowie z Adamem (właścicielem tej firmy).

Cena zależy od zestawu na jaki się zdecydujesz, ale jest niższa od innych porównywalnych produktów typu AP Racing, Stoptech, Brembo, Racingline, EBC, itp.

Do wyboru masz tarcze PFC, DBA, EBC, itp. Jeżeli chcesz tańsze to możesz zamówić tańsze, np. Zimmermann'a.
Dzwony i zaciski produkuje WRK. Klocki dobierają firmowe (np. EBC, Ferodo, Hawk Performance, ATE).
W zestawie masz adaptery, przewody w stalowym oplocie i resztę potrzebnych rzeczy.
Bez problemu zrobią kompletny montaż.

W PL nie znajdziesz polskiego producenta takich zestawów hamulców, a uważam, że warto wiedzieć o takiej możliwości.
Tym bardziej, ze zaciski i dzwony to produkt polski.

-- 29 lip 2019, 18:07 --

Zaciski są 4 i 6-tłoczkowe. Zresztą komplet informacji kto chce znaleźć to bez problemu znajdzie :-).
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 40m 54s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post30 lip 2019, 08:14

W takim razie dzięki za info. Może być dla mnie przydatne, bo zamierzam nieco zwiększyć moc i przyda się skuteczniejsze hamowanie ;)
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post30 lip 2019, 09:52

krzychu9 pisze: Zresztą komplet informacji kto chce znaleźć to bez problemu znajdzie :-).

Bez urazy ale forum chyba nie polegana tym aby wrzucić takie info. Wg mnie jeśli coś chce się napisać lub czymś ciekawym pochwalić to umieszczamy kpl informacji co gdzie i jak wraz z ceną :lokej:
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

krzychu9

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 lut 2019, 17:28
  • Online: 10h 44m 33s
  • Pochwały: 1

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post30 lip 2019, 19:25

A-R-T-U-R pisze:
krzychu9 pisze: Zresztą komplet informacji kto chce znaleźć to bez problemu znajdzie :-).

Bez urazy ale forum chyba nie polegana tym aby wrzucić takie info. Wg mnie jeśli coś chce się napisać lub czymś ciekawym pochwalić to umieszczamy kpl informacji co gdzie i jak wraz z ceną :lokej:


:lokej:, choc mam inne zdanie.
Zamieściłem info bo szukając brakowało mi informacji o zestawach BBK.

-- 30 lip 2019, 19:27 --

krzychu9 pisze:
A-R-T-U-R pisze:
krzychu9 pisze: Zresztą komplet informacji kto chce znaleźć to bez problemu znajdzie :-).

Bez urazy ale forum chyba nie polegana tym aby wrzucić takie info. Wg mnie jeśli coś chce się napisać lub czymś ciekawym pochwalić to umieszczamy kpl informacji co gdzie i jak wraz z ceną :lokej:


:lokej:, choc mam inne zdanie.
Zamieściłem info bo szukając brakowało mi informacji o zestawach BBK.

Cena MSRP to 10,9k PLN.

-- 30 lip 2019, 19:29 --

Alltrack7 pisze:W takim razie dzięki za info. Może być dla mnie przydatne, bo zamierzam nieco zwiększyć moc i przyda się skuteczniejsze hamowanie ;)

:pub:
Offline

mac159

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:13
  • Online: 1h 11m 29s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: DFGA
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post10 gru 2020, 22:08

Wygląda pięknie
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 42m 12s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Big Brake Kit dla GTI mk7

Post11 gru 2020, 13:25

Fajnie wygląda, ale to przecież oferta sprzedaży, ja bym gonił takich ludzi z forum, jak nie wiedzą do czego służy odpowiedni dział, tym bardziej jak widać 1 post napisany na forum i tyle.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

KriSSo

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 23 lip 2016, 18:37
  • Online: 17d 23h 31m 56s
  • Auto: VW Golf variant
  • Silnik: DJHA
  • Lokalizacja: Szn

Big Brake Kit dla GTI mk7

Post22 lis 2021, 08:46

krzychu9 pisze:W PL nie znajdziesz polskiego producenta takich zestawów hamulców, a uważam, że warto wiedzieć o takiej możliwości.
Tym bardziej, ze zaciski i dzwony to produkt


Taaa i moje przekleństwo. Wyrzucili mnie z tym na zbity pysk z badań technicznych. Produkt wspaniały, bez jakiekolwiek homologacji, dokumentacji itd. Idealny, żeby pozbyć się ubezpieczenia w razie „W”.

Ten zestaw nadaje się na tor, autem z tym zestawem nie wolno poruszać się po drodze publicznej. Musiałem sprzedać. Pozostaje założyć coś z innego auta, co nylo homologowane przez VAG (nawet jeśli nie w golfie) i w razie czego łatwiej będzie się bronić przed zarzutem - czyli zamontować coś z zestawów Porsche, np hebel 4T z Macana, może 8T z Audi RS3 itd.

Ewentualnie zestawy właśnie stoptech, APR, RL z homologacja ECE, tylko że wtedy zapłacisz 20+ kpln a nie 12 kpln jak u Adasia.

Warto mieć tego świadomość.

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości