Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:09


Drgania/trzęsienie w lewym przednim kole

Moderator: flo

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

ToJaKijanka

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 24 lut 2017, 10:00
  • Online: 4d 1h 45m 3s
  • Auto: MK6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Bruksela Bielsk Podlaski

Drgania/trzęsienie w lewym przednim kole

Post16 lip 2019, 21:57

Witam wszystkich, i proszę o pomoc!!
Mam nadzieję że ktoś mi pomoże... Stawiam piwo 😅
Dalej mam problem z biciem koła. Otóż gdy skręcam w prawo to w lewym przednim kole występuje bicie/drganie (tak jak bym jechał po pasach grubo namalowanych). Zauważyłem w tamtym tygodniu że jadąc prosto przy większej prędkości na dużej nierównośći nawierzchni (taki duży uskok) drgania również występują.

Dodam że problem ten zauważyłem gdy założyłem gwint KW V2. Zamiana amortyzatorów lewa z prawym nic nie pomogła.

Jeśli chodzi o opony lub koła to na 17" jest to samo. Więc to też odpada.

W sumie według mnie występują te drgania jak jest duże obciążenie na koło lewe.

Dodam że nie czuć tego mocno na kierownicy.

Wymieniłem już
- łożyska na poduszkach w amorkach
- drążki stabilizatora
- sworznie wahacza
- przegub zewnętrzny w lewym kole
- łożysko z piastą w lewym kole
- przegub wewnętrzny w lewym kole

Problem dalej jest...

Nie wiem gdzie dalej szukać... A już fora chyba wszystkie przeczytałem...

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości