Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 14:14


[2.0 TDI 140KM] Komunikat "No Signal" podczas cofania i radio przestaje grać

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pieron90

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 lip 2019, 20:55
  • Online: 2h 2m 25s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Komunikat "No Signal" podczas cofania i radio przestaje grać

Post12 lip 2019, 21:40

Witam,
na wstępie proszę o wyrozumiałość jeśli popełniłem jakiś błąd w tworzeniu posta, jestem tutaj świeżakiem.

Przechodząc do rzeczy: mam taki problem, że w momencie wrzucenia biegu wstecznego wyświetla mi się komunikat " No Signal" a radio/ odtwarzacz muzyki automatycznie przestaje grać.

Mam już podejrzenie czemu tak jest- tylni zderzak nie jest najprawdopodobniej oryginalny tylko jest wymieniony na taki bez czujników, a na na biegu wstecznym powinna włączyć się kamera albo czujniki. Jednak jest to jednak tyle moje podejrzenie. A ile w nim prawdy? Oceńcie sami, bo niestety w temacie motoryzacji jestem zielony i nigdy nie byłem na bieżąco, a sytuacja życiowa zmusiła mnie do szybkiego kupna i najprawdopodobniej dałem się wykiwać kupując samochód, który miał wypadek lub inne przejście. Przy kupnie samochodu w ogóle nie wiedziałem, żeby zwrócić na to uwagę. Stąd więc teraz płynie ode mnie prośba do wszystkich użytkowników forum o udzielnie porad i pomocy.
Generalnie chciałbym problem rozwiązać na jeden z dwóch sposobów ( zakładając wciąż, że moja diagnoza jest słuszna) :

1) dla mnie ten lepszy. Kupić odpowiedni zderzak z czujnikami i podłączyć go do systemu by wszystko działało jak powinno.

2) ten gorszy. Zmiana ustawienia systemu na taki by przy biegu wstecznym radio grało, bo czujniki lub kamera na dobrą sprawę nie są mi potrzebne.

3) jeśli widzicie inne rozwiązanie, z pewnością je rozważę!
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Komunikat "No Signal" podczas cofania i radio przestaje

Post12 lip 2019, 22:28

Podłączyć komputer i zobaczyć co jest grane, jeżeli faktycznie były czujniki myśle ze można wykodowac to aby działało tak jakby ich nie było i spokojnie szukać zderzaka
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Komunikat "No Signal" podczas cofania i radio przestaje

Post16 lip 2019, 09:37

Jeżeli radio masz fabryczne to w ustawieniach (o ile mnie pamięć nie myli) masz konfigurację wyciszenia przy biegu wstecznym. U mnie też radio się wycisza (przestaje grać) przy wrzucenia wstecznego ale to jest jak najbardziej pożądany dla mnie efekt (dobrze słyszę pikanie spowodowane zbliżaniem się do przeszkody). Poszukaj w konfiguracji, może częściowo Twój problem się rozwiąże
Co do "no signal" to faktycznie najlepiej zacząć od podpięcia auta pod komputer. Mimo wszsytko, tak jak napisałeś może jest to spowodowane brakiem czujników / kamery cofania podczas gdy kodowanie mówi, że takowe dewajsy są dostępne.
My TSI
Offline

Pieron90

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 lip 2019, 20:55
  • Online: 2h 2m 25s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Komunikat "No Signal" podczas cofania i radio przestaje

Post16 lip 2019, 15:21

Chyba przyczyna problemu została odnaleziona. Najprawdopodobniej w samochodzie nie jest oryginalne radio.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości