Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 05:44


[2.0 TDI 140KM] Buczenie pompy paliwa

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

bolojaro

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 lis 2015, 20:45
  • Online: 1h 47m 12s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Cieszyn

Buczenie pompy paliwa

Post14 lis 2015, 21:17

Witam. W mojej szostce brzeczy pompa paliwa ta przy silniku, zmienilem ja na nowa i nic to nie zmienilo daje bardzo duze cisnienie i silnik przechodzi w tryb awaryjny po dodaniu gazu. Mial ktos podobny przypadek?
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Buczenie pompy paliwa

Post14 lis 2015, 22:28

jakiś skan auta?
Offline

bolojaro

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 lis 2015, 20:45
  • Online: 1h 47m 12s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Cieszyn

Re: Buczenie pompy paliwa

Post14 lis 2015, 23:01

Blad w ukladzie paliwowym wystepuje
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Buczenie pompy paliwa

Post16 lis 2015, 07:44

Hey,

daje za duze paliwa? Jak ta pompa bedzie bzyczec to raczej z powodu tego ze jest przeciazona (za malo paliwa jest w niej dlatego tak bzyczy, charczy). To moze oznaczac ze padla pompa w baku. MOze tez byc tak ze pompa w baku wylacza sie jak paliwo sie juz znacznie rozgrzeje.

Sprawdz czy jak otwierasz rano drzwi to czy slyszysz buczenie pompy w baku. Jesli nie...wiesz co wymienic.

Ja mialem podobnie, wymienilem pompe w komorze silnika...ale nic sie nie zmienilo, dopiero wymiana pompy w baku przyniosla rozwiazanie problem

Pozdrawiam Michal
Offline

NorbasPL

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 lut 2015, 15:30
  • Online: 17h 51m

Re: Buczenie pompy paliwa

Post16 lis 2015, 16:10

U mnie po otwarciu drzwi nie słychać buczenia pompy w baku, w golfie 4 1.4 benzyna było jak najbardziej ją słychać, ale myślałem że przy 6stce coś zmienili. Rozumiem że jest ona w takim razie do wymiany? Pytam sie bo gdy rano odpalam autko to czasami przez sekunde przebiera ale później juz jest ok.

Dodam tylko że zero błędów w autocomie.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Buczenie pompy paliwa

Post16 lis 2015, 18:48

jak nie dziala to do wymiany, dlatego druga pompa wspomagajaca ma ciezkie zycie i Ci marudzi :P
Offline

NorbasPL

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 lut 2015, 15:30
  • Online: 17h 51m

Re: Buczenie pompy paliwa

Post17 lis 2015, 11:28

Zapomniałem dodać że posiadam silnik 1.6 TDI CAYC, ale chyba tak samo powinno być?
A o co chodzi z tą pompą wspomagającą? jest jeszcze jakaś pośrednia pomiędzy tą w baku a wysokiego ciśnienia?
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Buczenie pompy paliwa

Post17 lis 2015, 12:48

Jak byk jest napisane w tylule ze chodzi o silnik 2.0 TDI, po czym teraz wspominasz ze masz 1.6 TDI. Jestes przynajmniej pewny ze masz golfa VI? :D

W aucie (przynajmniej w tym 2.0 TDI) sa 3 pompy paliwa:
- glowna - w baku
- wspomagajaca - w komorze silnika, od strony pasazera. Myslalem ze pisales ze ta Ci buczy ale juz sam nie wiem o co Ci chodzilo
- pompa wysokiego cisnienia


Jesli chodzilo Ci o to ze pompa wysokiego cisniania buczy I podaje za wysokie cisnienie, prawdopodobnie do wymiany jest zawor na tej pompie. Moze byc jeszcze zepsuty czujnik cisnienia paliwa na listwie common raila albo zawor na tej listwie. Wszystkie te 3 element moga skutkowac za wysokim/za niskim cisnieniem paliwa na listwie common rail.
Podczas scanu auta powinno Ci wyjsc co padlo.
Offline

NorbasPL

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 lut 2015, 15:30
  • Online: 17h 51m

Re: Buczenie pompy paliwa

Post17 lis 2015, 13:49

Trochę zamieszanie się zrobiło :P

Chodziło mi o to że w większości VW po otwarciu drzwi zaczyna pracować pompa w baku, u mnie to nie występuje i myslałem że jest to normalne, gdyż może z tej pompy zrezygnowali. Po przeczytaniu tego tematu i poście powyżej, gdzie jest napisane ze 2.0 tdi po otwarciu drzwi powinno sie słyszeć pompe, już zgłupiałem.

Dlatego moje pytanie jest takie: Czy w 1.6 TDI jest pompa w baku i czy po otwarciu drzwi zaczyna już pracować?
Offline

bolojaro

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 lis 2015, 20:45
  • Online: 1h 47m 12s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Cieszyn

Re: Buczenie pompy paliwa

Post17 lis 2015, 14:53

Chodzi o buczenie pompy ktora jest po stronie pasazera kolo zbiornicza wyr. Plynu chlodnicy
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Buczenie pompy paliwa

Post18 lis 2015, 07:06

Jak buczy pompa wspomagajaca a po otwarciu rano drzwi kierowcy nie slychac pompy w baku...to na 99% wlasnie padla wlasnie ta w baku. Sama pompa jest dosc droga, sa jakies chinskie zamienniki. Osobiscie polecam wymiane samego silnika pompy (orginal dostepny na allegro). Wymiane zrobilem w 15 minut
Offline

bolojaro

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 lis 2015, 20:45
  • Online: 1h 47m 12s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Cieszyn

Re: Buczenie pompy paliwa

Post27 lis 2015, 17:58

Wymienilem juz wszystko czyli zawor na pompie, czujniki na listwie i pompe w komorze silnika i pompe w baku nic to nie zmienilo dalej buczy sa jakies porady jeszcze?
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Buczenie pompy paliwa

Post01 gru 2015, 13:03

hmmmmm, dziwna sprawa.

Podsumowujac....wymieniles pompe paliwa w baku, ale dalej jej nie slyszysz gdy otwarzysz rano drzwi kierowcy? Pompa musi zadzialac, jesli jej nie slyszysz sprawdz zasilanie etc. Pompa w komorze silnika bedzie budzec, charczec gdy nie ma zapewnionego wymaganej ilosci na zasilaniu paliwa.
Offline

bolojaro

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 lis 2015, 20:45
  • Online: 1h 47m 12s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Cieszyn

Re: Buczenie pompy paliwa

Post02 gru 2015, 19:15

Slysze pompe jak otworze drzwi
Offline

figas_m

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 mar 2017, 19:31
  • Online: 1h 49m 51s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 110KM
  • Lokalizacja: OSTROW WLKP

Re: Buczenie pompy paliwa

Post16 mar 2017, 19:47

Witam. Mam ten sam problem. Wymienilem pompe pod kanapa oraz ta w komorze i problem caly czas ten sam. Dodam jeszcze ze problem pojawia sie tylko kiedy na zewnatrz jest wyzsza temperatura. Zima nie zrobilo mi sie to nigdy. Jest wiosa problem wrocil a latem bedzie caly czas:) dodam jeszcze ze dwa razy spadl mi wezyk powrotny( pod oslona silnika ). Nikt nie potrafi pomoc... Jakies pomysly?
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Buczenie pompy paliwa

Post15 kwie 2017, 22:48

figas_m pisze:Witam. Mam ten sam problem. Wymienilem pompe pod kanapa oraz ta w komorze i problem caly czas ten sam. Dodam jeszcze ze problem pojawia sie tylko kiedy na zewnatrz jest wyzsza temperatura. Zima nie zrobilo mi sie to nigdy. Jest wiosa problem wrocil a latem bedzie caly czas:) dodam jeszcze ze dwa razy spadl mi wezyk powrotny( pod oslona silnika ). Nikt nie potrafi pomoc... Jakies pomysly?



Hey,

jak spadl Ci wezyk powrotny to tylko z poawodu za wysokiego cisnienia paliwa w ttym miejscu, a to dziwne bo na przeplywach nie ma/nie powinno byc duzego cisnienia. Sprawdz wszystkie przewody paliwowe przy filtrze paliwa bo wyglada na to ze ktos Ci tam cos pomieszal
Offline

speedy88

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 22 cze 2019, 12:53
  • Online: 26m 27s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: Borzęcin

Re: Buczenie pompy paliwa

Post30 cze 2019, 13:04

Czy udało się naprawić usterkę buczenia pompy paliwa pod maską?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości