Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:17


Zmiana koloru "atrapy kraty zderzaka"?

Tuning optyczny - czyli wewnętrzne i zewnętrzne zmiany wizualne naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wewnętrzne i zewnętrzne modyfikacje wizualne w celu uzyskania bardziej sportowego lub ładniejszego wyglądu tj. zmiany atrapy, zderzaków, lotek, foteli, kierownicy, podsufitki itp. elementów wpływających na zmianę wyglądu.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

BartO

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 11 maja 2019, 17:03
  • Online: 19h 11m 53s
  • Auto: VW Golf 6 GTI Dsg
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

Zmiana koloru "atrapy kraty zderzaka"?

Post04 cze 2019, 16:37

Cześć

Chciałbym nieco zmodyfikować przedni zderzak w moim GTI, zmieniając kolor atrapy kraty zderzaka (nie znalazłem lepszej nazwy na ten element).

Konkretniej mówiąc, mam tak:
IMG_20190604_164725.jpg


..a chciałbym, żeby było tak:
eb9457.jpg


I teraz tak.. Seryjnie jest to kolor czarny, więc myślę co tu zrobić, żeby przerobić to na biały. Nie znalazłem w internecie innych wariantów kolorystycznych do kupienia.
Żeby zdjąć tą część to muszę zdemontować cały zderzak, czy jednak jest jakiś łatwiejszy sposób?
Jak lepiej to zrobić, pomalować czy oklejenie folią wystarczy?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Zmiana koloru "atrapy kraty zderzaka"?

Post04 cze 2019, 16:45

... ja malowałem ... kupiłem używany element i dałem do lakierowania na biały kolor , potem zdjęcie zderzaka i podmianka elementu ... możesz dać do oklejenia i obędzie się bez demontażu ... być może wyjdzie też sporo taniej ...
Offline
Awatar użytkownika

kuba_666

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 gru 2021, 22:31
  • Online: 1d 1h 29m 54s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CHGA 1.6 Bifuel
  • Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Zmiana koloru "atrapy kraty zderzaka"?

Post13 kwie 2022, 17:22

Możesz to samemu ściągnąć. Jest tam sporo spinek na całej długości, więc trzeba delikatnie podważyć, zrobi "klik" i jedziesz dalej. Na czas malowania możesz bez tego nawet jeździć - w najgorszym wypadku będzie gwizdać.
Ja ze swojego R-line wyciągałem tę chromowaną listwę na mrozie ... i nadal jest cała ;)
Co do malowania, wiadomo - najlepiej zrobi to lakiernik, ale jak chcesz mieć satysfakcję, to sam możesz psiknąć. Musisz tylko zmatowić i odtłuścić element przed malowaniem. No i dobrać kolor lakieru.

Wróć do Tuning optyczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości