Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 09:39


[All] osad w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

osad w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego

Post03 maja 2019, 14:38

Witajcie,
przeszukałem forum, ale nie odkopałem czegoś podobnego. Problem co prawda nie dotyczy mk6, jednakże wiem że w naszym gronie jest wielu fachowców którzy mają sporą wiedzę. Tydzień temu kupiliśmy drugie auto do jeżdżenia na miejscu - wybór padł na peugeota 307 z roku 2004. Może nie jest demonem prędkości bo posiada jedynie silnik 1.4 16V który dodatkowo został "zagazowany" -przebieg auta wynosi 190 tys i niby jest on potwierdzony.

Wczoraj dokładniej zacząłem sprawdzać filtry, płyny itp i zauważyłem że w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego (na jego ściankach) jest ciemny osad. Auto nie kopci, płyn nie ubywa, olej w normie, zero jakichkolwiek wycieków, nie widać żadnych "bombli powietrza" w czasie pracy silnika, a płyn wydaje się że "pachnie normalnie". Co prawda z jego obserwacji wynika że jest lekko mętnawy ale być może powyższe wynika że może być on stary.

Co to może być? Skąd ten osad? zobaczcie fotki podglądowe, mam nadzieję że to tylko kwestia czyszczenia i wymiany płynu chłodniczego na nowy, a nie uszczelka pod głowicą? jak sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: osad w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego

Post03 maja 2019, 17:39

Układ opróżnić zalać jakąś płukanką z płynem lub wodą demineralizowaną, jak uda się wypłukać to zalać świeżym płynem i powinno być czysto. często zdarza się tak przez korozję wewnetrzną chłodnic przez zastoswanie nie odpowiednich płynów ;) Oczywiście jeżeli układ jest szczelny
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

Re: osad w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego

Post03 maja 2019, 21:24

no to trochę się uspokoiłem :) bo już zakładałem gorszy scenariusz :)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: osad w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego

Post04 maja 2019, 01:01

Osad w zbiorniczku to nic takiego nadzwyczajnego, kolega jeździ corsa w benzynie też na gazie, przebieg 200 tyś i tez od dawna zbiorniczek cały brudny i umazany, dodam ze płyn nigdy nie wymieniany, tylko dolewany...

przepłucz układ jeśli chcesz, zalej świeżym i będzie oki.

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość