Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:52


[MK6] Kierunkowskaz lewy sam się włącza.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sario

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 kwie 2019, 13:35
  • Online: 42m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 102KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Kierunkowskaz lewy sam się włącza.

Post06 kwie 2019, 14:12

Witam

Ta sprawa dosyć banalna.
Podczas jazdy co jakiś czas, w odstępach czasowych raz dłuższych, raz krótszych, odpala się sam kierunkowskaz lewy i sobie miga, aż mu się znudzi. Dodam, że przełącznik kierunkowskazów jest nieruszany podczas takich jego dziwnych akcji, ale jeżeli odpala się samoczynnie kierunkowskaz lewy i ja manualnie wcisnę manetkę w dół, to kierunkowskaz lewy przestaje migać i tak niestety czasami, jadąc przez całe miasto, aby nie wprowadzać innych kierowców w błąd, że skręcam w lewo, muszę mieć manetkę wciśniętą w dół.
Ale, żeby to nie było zbyt banalnie dodam jeszcze jedno.
Auto jest zgaszone i zamknięte. Skoro podczas jazdy kierunek się sam włącza, to podczas postoju na parkingu, w takich samych, rożnych odstępach czasowych odpala się lewa pozycja. Z logicznego punktu widzenia po prostu, sama. :banghead:
Dodam, że nie ma znaczenia, czy jadę po równej, bądź wyboistej drodze, czy auto stoi przodem na północ, czy na odwrót :lol:
Kierunkowskaz żyję własnym życiem, starając się skończyć moje. :cry:

Sprawdzałem przewody przy lampie tylnej i tej z przodu, jak również rozbierałem lewe lusterko, aby zdiagnozować, czy przypadkiem jakieś przewody nie są odsłonięte, czy nie dochodzi do zwarcia i o dziwo, jest tam wszystko w porządku.
Moje podejrzenia padły na manetkę kierunkowskazu.
Chciałbym dostać się do tej manetki i sprawdzić kostki połączeniowe, ale niestety nie wiem jak zabrać się do rozebrania tego, krok po kroku. Może jakiś kolega posiada schemat, bądź wiedzę i chciałby się nią podzielić. A może ktoś ma inny pomysł, gdzie znajduję się ten problem.

Pozdrawiam
Offline

Bubu

Nieśmiały

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 05 gru 2017, 11:38
  • Online: 2d 8h 53m 2s
  • Pochwały: 1
  • Lokalizacja: Radom

Re: Kierunkowskaz lewy sam się włącza.

Post06 kwie 2019, 21:58

manetka do wymiany. Nie ma co mierzyć, szukac, kombinowac, trzeba ją poprostu wymienić. Zdjąć kierownicę, osłony kolumny, mieć nową w ręce to wyjaśni się jak ją zdemontować.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości