Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:17


Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Inugami

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:13
  • Online: 2h 11m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI
  • Lokalizacja: Kraków

Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post01 kwie 2019, 19:33

Cześć!

Od nowości mam Golfa VI, silnik 1.4 MPI, rocznik 2009, w najprostszej, najbardziej gołej wersji, kupionego w niemieckim salonie. Mam zamontowane oryginalne radio z małym ekranem i półką pod spodem. Kierownica goła bez przycisków.
Bardzo dużo podróżuję i denerwuje mnie brak możliwości słuchania muzyki, audiobooków, nawigacji itd. z telefonu, czy w ogóle przekierowania dźwięku z telefonu do głośników w samochodzie.

Pytałem w kilku serwisach radiowych, ale wszędzie proponowano mi stacje multimedialne za 2-5 tysięcy złotych, a to dla mnie za drogo. Natomiast słyszałem jakieś mgliste informacje że da się obejść ten problem bez kupowania całej oryginalnej stacji multimedialnej, ale nikt nie wie jak, gdzie i za ile.

Dlatego chciałbym spytać o radę - czy da się możliwie prosto i tanio rozwiązać ten problem?
Interesuje mnie cokolwiek co umożliwi puszczenie dźwięku z telefonu (iPhone jeszcze z gniazdem słuchawkowym) na głośnikach samochodowych. Może to być jakaś imitacja zmieniarki płyt, może być bluetooth, może być nowe radio, może być podpięcie pod mini jack.
Macie jakieś patenty? Jakie są możliwości? A może znacie konkretnych fachowców z którymi mógłbym porozmawiać?

Z góry dzięki za pomoc!
Offline

szukaj

Sympatyk

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 03 lip 2016, 20:22
  • Online: 28d 20h 59m 28s

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post01 kwie 2019, 21:13

a myślałeś nad kablem aux ?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post01 kwie 2019, 22:35

Możesz zmienić na radio które będzie miało wbudowany moduł bt, ewentualnie dołożyć moduł bt ( mam takie rozwiązanie i mój konkretnie model działa z iphone 8, jeżeli jesteś zainteresowany podam nr) ale jeżeli masz gniazdo jack to najprościej kupić gniazdo AUX od chińczyków i dołożyć obok zapalniczki ewentualnie kupno oryginalnego ;) najtańsze rozwiaZanie to aux z AliExpress około 60zl komplet, rozbierasz Plastiki dokładasz składasz kodujesz i gotowe ;)
Ps. Jakie masz radio


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Inugami

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:13
  • Online: 2h 11m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post01 kwie 2019, 23:11

Mam dokładnie takie radio jak pod tym linkiem.

https://www.otomoto.pl/oferta/vw-golf-vi-radio-cd-5k0035156-ID6B98Ba.html#gallery-grid

Maciek, byłbym wdzięczny jakbyś dał mi te namiary :)
Jednak to rozwiązanie z dodatkowym gniazdkiem AUX brzmi kusząco. I tak musiałbym to komuś zlecić bo ja jestem z tych nietechnicznych, ale dałoby się to dokupić i podłączyć do mojego radia?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post02 kwie 2019, 07:10

Nie musisz być techniczny aby sobie z tym poradzić :D naprawdę wierz w siebie i uda ci się podłączyć, kwestie zakodowania napewno ktoś w Krakowie ci ogarnie ;) w załączniki masz zdjęcie jak to wyglada, nie jest to mojego autorstwa, pierwsze lepsz z google
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Inugami

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:13
  • Online: 2h 11m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post02 kwie 2019, 09:06

Dzięki, naprawdę bardzo mi pomogłeś, nie liczyłem na takie proste rozwiązanie. :D

Jak zamówię coś takiego to będzie pasować?
https://m.aliexpress.com/item/32914564307.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32914564307&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=7233amp-yjNycpEKXVPG4KBIjwe9fQ1554192263991
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post02 kwie 2019, 10:07

Istnieje jeszcze taki b.prosty sposób, dodatkowo uzyskuje się zestaw głośnomówiący:
transmiter_FM.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post02 kwie 2019, 10:49

Tak ten aux który podałeś Będzie pasował ;) transmitera celowo nie uwzględniałem aby nie zabierać miejsca na np ładowanie
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post02 kwie 2019, 11:15

Fakt transmiter zabiera gniazdo, choć piszą, że z tego transmitera można ładować 2 urządzenia... ale ja nie namawiam, tylko wskazałem alternatywę.
Offline

Inugami

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:13
  • Online: 2h 11m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - najprostsze rozwiązanie?

Post02 kwie 2019, 16:23

A czy jakość dźwięku w takim transmitterze naprawdę jest tak zła jak piszą ludzie?

Edit:
Okej, poczytałem sobie i jednak transmiter nie jest dla mnie, bo jeżdżę w zasadzie tylko w trasie i konieczność przełączania częstotliwości co kilkanaście kilometrów jest bez sensu. W takim razie zdecyduję się na ten wynalazek z Ali :P

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości