Dzisiaj jest 29 mar 2024, 01:53


Bieguny + i - na głośnikach

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jerryurbanski

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 gru 2018, 23:16
  • Online: 41m 53s
  • Auto: Golf 6 R
  • Silnik: CDLF
  • Lokalizacja: Gliwice

Bieguny + i - na głośnikach

Post18 mar 2019, 20:55

Witam.Pytanko,mam RNS510 z Dynaudio,podłączam z kabli głośnikowych tylnych drzwi zewnętrzny wzmacniacz,niestety przy fabrycznych głośnikach nie ma opisanego + i -.Ktoś mi mówił że na brązowych kablach jest -.Czy to prawda ? Do każdego z 4 głośników w tylych drzwiach rzeczywiście idzie po jednym brązowym kablu w różnych kolorów paski.Może ktoś ma schemat ? Na Google nic konkretnego nie wyskakuje.
Z góry dzięki.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Bieguny + i - na głośnikach

Post18 mar 2019, 21:01

Czy głośniki podłącza sie + i -? Ja zawsze podłączałem obojetnie, i tak mnie uczyli ;)
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Bieguny + i - na głośnikacho

Post18 mar 2019, 22:30

Do 1924 r, nie miało znaczenia cz +czy - bo nie istnialo stereo. Od tamtego momentu każdy kanał musi mieć identyczne , zgodne podłączenie. Zamiana na jednym kanale plusa z minusem powoduje ze emituje się dźwięk przeciw fazy objawiajacy się nienaturalną transparentnoscią brzmienia i całkowitą utrata zamierzonej lokalizacji źródeł pozornych dźwięku. W skrócie brzmi jak kupa wiesz czego. Kolega ma Dynaudio wiec należy założyć ze nie jest mu obojętne jak to zagra.


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości