Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:05


SWAP a Prawo Polskie

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

novvy91

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 mar 2019, 13:42
  • Online: 1h 13m 36s

SWAP a Prawo Polskie

Post17 mar 2019, 12:33

Cześć, trochę czytałem na ten temat ale finalnie chciałem się tutaj poradzić ponieważ wiele postów które czytałem jest wcześniejszych niż 2012r.

SWAP R32 do Golfa 6, interesuje mnie legalność według Prawa Polskiego i ubezpieczyciela a przeglądy takiego auta. Z tego co wyczytałem nic na drodze nie stoi tylko jak to się ma w rzeczywistości i w praktyce?

Załóżmy że zostawię w dowodzie stary silnik 1.4 a druga opcja będę chciał mieć w dowodzie r32.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: SWAP a Prawo Polskie

Post17 mar 2019, 13:27

[-X Łamiesz prawo. Musisz zrobić legalizację czy jak to tam się fachowo nazywa. Albo wkładasz drugi silnik o tej samej pojemności i nie robisz nic albo wkładasz inny silnik o innej pojemności i wtedy stacje diagnostyczne i urzędy stają przed Tobą otworem :lol:
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

novvy91

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 mar 2019, 13:42
  • Online: 1h 13m 36s

Re: SWAP a Prawo Polskie

Post17 mar 2019, 14:03

Rozumiem że trzeba jechać na stacje diagnostyczną i oni ocenią czy praca została należycie zrobiona? Tylko jak z ubezpieczalnia gdzie Golf VI nie występował z silnikiem R32? Jest parę osob i ciekawi mnie jak to funkcjonuje.
Offline
Awatar użytkownika

Andrzej4286

Aktywny

  • Posty: 152
  • Rejestracja: 03 lis 2016, 11:09
  • Online: 56d 19h 36m 25s
  • Auto: Vw golf VII
  • Silnik: 2.0 GTD CUNA
  • Lokalizacja: DLW

Re: SWAP a Prawo Polskie

Post17 mar 2019, 23:14

Witam robiłem parę swapów i przerabiałem zmianę pojemności w dokumentach itp. I ogólnie nie było problemu z przeglądem czy tam ubezpieczalni i WK tylko montowałem silnik występujący w danym modelu. Dużo zależy tez od diagnosty czy chce robić dokumentacje itp bo czasem się nie chce i zbywają ze sie nie da itp.

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości