Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 15:43


Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

RedMops

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 cze 2017, 16:30
  • Online: 19h 40m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI 2.0 140KM
  • Lokalizacja: Mazury

Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post16 sty 2019, 13:12

Cześć,

Jak w temacie, poszukuje nowego akumulatora do mojego Golfa, stary już trochę nie daję rady... Jeśli moglibyście jakieś dobre aku zarekomendować. Szukam Nie najdroższego ale też nie jakieś najtańsze gów** - Najlepszy w rozsądnej cenie :)

Z góry dziękuje!

Golf 6 2.0 TDI 140KM
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post16 sty 2019, 13:39

Nie znam ceny ale banera mam i polecić mogę, natomiast z varta złe wspomnienia posiadam
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post16 sty 2019, 14:24

Co to znaczy rozsądnego w niskiej cenie...

Ja mam w każdym aucie od wielu lat i polecam centre futurę, swietne akumulatory.

Tylko jesli masz nadal malutki ori vw to kup większy akumulator bo fabrycznie pakowali akumulatorki dobre do małej benzyny a nie do diesla.
Offline

RedMops

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 cze 2017, 16:30
  • Online: 19h 40m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI 2.0 140KM
  • Lokalizacja: Mazury

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post16 sty 2019, 14:48

marmi pisze:Co to znaczy rozsądnego w niskiej cenie...

Ja mam w każdym aucie od wielu lat i polecam centre futurę, swietne akumulatory.

Tylko jesli masz nadal malutki ori vw to kup większy akumulator bo fabrycznie pakowali akumulatorki dobre do małej benzyny a nie do diesla.



Nigdzie nie napisałem w "niskiej cenie" ...
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 52m 30s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post16 sty 2019, 19:01

Nie stety miałem centrę futurę i nie mam dobrego zdania o niej gdy miała dwa i pół roku nawet wcześniej musiałem średnio co dwa miesiące doładowywać i zaczęło się sprawdzanie alternator był sprawdzany przeze mnie nie znalazłem uszkodzenia póżniej sprawdzałem pod kątem czy coś kradnie prąd wszystko ok następnie powyłączałem ile się da bajerów w rodzaju timing home liwin home itd, też nic pojechałem do dwóch punktów gdzie sprzedają akumulatory i sprawdzali mi ładowanie alternatora z odpalaniem samochodu tylko że jak pojechałem do nich to dzień naprzód naładowałem akumulator no i wszystko niby dobrze no i pojechałem tam gdzie kupiłem ten akumulator minęło trochę czasu od tych badań poprzednich że zostało mi tylko miesiąc gwarancji wyjaśniam że od ponad pół roku muszę co dwa miesiące doładować akumulator bo nie odpalę silnika i to samo co inni robił podpinał urządzenia kazał odpalać i co wszystko dobrze nie widzi podstaw do reklamacji trochę się wkurzyłem i zacząłem mu tłumaczyć na czym polega odpalanie że jak nie osiągnie pewnych obrotów wał korbowy to komputer który liczy obroty nie poda paliwa mimo że będzie kręcił temat oczywiście był szerzej mu tłumaczony ale postanowił że weżmie go do sprawdzenia na warsztat kazał przyjechać za 3 dni po trzech dniach pojawiłem się i pan powiedział że wszystko z akumulatorem jest ok i nie widzi dalej podstaw do reklamacji mówił że naładował go jeszcze raz sprawdził z przyżądem jak odpala na tym akumulatorze i wszystko niby w jak najlepszej kondycji i co pojeździłem tak półtora miesiąca już było miesiąc po gwarancji pamiętam pierwszy przymrozek akumulator rano zdechł wtedy się wkurzyłem i tego bezobsługowca rozwierciłem okazało się że poziom elektrolitu był po niżej dopuszczalnej granicy kupiłem wodę destylowaną i dolałem dosyć sporo i jeszcze raz go naładowałem ale i tak kupiłem nowy akumulator z tym że teraz kupiłem jak najtańszy bodaj 250zł 74a nazwa jakaś tam składany na ukrainie zapierdziela dobrze zobaczymy jak długo 2 lata gwarancji a cha wróciłem do sklepu gdzie kupiłem ten akumulator futura już tego pracownika nie było opowiedziałem innemu pracownikowi był bardzo zdziwiony, a jeszcze nigdy nie miałem takiego zdarzenia na tyle samochodów w swojej karierze żebym dwa akumulatory wymieniał w jednym samochodzie,w dwóch sklepach nawet słyszałem że te futury są przereklamowane.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post16 sty 2019, 21:05

Centra futura dobry akurat ale nie na dziurawe drogi. Obruszają się cele .
Co do jakości to zależy czy w fabryce przy pierwszym lądowaniu na sucho nie było zaniku napięcia .
2 to ze futura jest wyzylowana bo przy małych rozmiarach ma duże prądy rozruchowe . Duże prądy rozruchowe przy małych gabarytach to rezystancja wewnętrzna powoduje szybsze samo rozładowanie ogniwa. ..generalnie nie polecam.
.miałem ori bannera. Po 8 latach padł i się okazało ze elektrolitów brak miał. Dolalem ale już było po nim.

Teraz mam wevasto i parę gratów i mam jakiś 74Ah i prądy wspaniałe jakieś ale musiałem lekko przyciąć plastik który trzynaście aku

Aha. Aku bez fartuch a i obudowy.

Pojemność robi swoje.

Przestrzegam przed odpalaniem diesla na kable jak Aku jest kaplica. Ryzyko uwalnia PDC bardzo wysokie a i inna bardziej poważna elektronika.
.wiem coś niestety o tym.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 39m 36s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post17 sty 2019, 08:07

Ja przerobiłem Vartę, bosch i teram mam 3 rok centra futura.
Jak dla mnie wszystkie jednakowe, bez problemu wytrzymały około 6 lat.
Zawsze wkładałem taki sam jak parametry akumulatora ori.

-- 17 sty 2019, 08:08 --

jarekgk pisze:Ja przerobiłem Vartę, bosch i teram mam 3 rok centra futura.
Jak dla mnie wszystkie jednakowe, bez problemu wytrzymały około 6 lat.
Zawsze wkładałem taki sam jak parametry akumulatora ori.

Aha do 2.0 TDi to 74 Ah i jak dobrze pamiętam 680 A
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Nowy Akumulator Golf VI 2.0 TDI

Post17 sty 2019, 19:57

Ja od 2 lat użytkuje Max Geara,niby produkcja Boscha,74Ah 680A i jak narazie wszystko oki.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość