Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 01:25


VW Golf VI GTD, silnik a rocznik/awaryjność

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

th0m3k

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 gru 2018, 22:20
  • Online: 5h 6m 40s
  • Lokalizacja: Warszawa

VW Golf VI GTD, silnik a rocznik/awaryjność

Post04 sty 2019, 00:32

Hej, który rocznik GTD będzie najmniej awaryjny ? czy ostatni wypust 2012 będzie najbardziej dopracowany?

Czy jedyne silniki jakie był montowane w MK6 GTD to tylko:
Golf GTD CBBB 04 / 09-05 / 10
Golf GTD CFGB 05 / 10-05 / 11


To jeszcze podpowiedzcie skąd ściągać.

PS. Jak zachowje sie auto po naprawie serwisowej diesel gate/ czy nie traci mocy? spalanie bez zmian?
Offline
Awatar użytkownika

milczek_89

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 30 maja 2018, 10:45
  • Online: 1d 14h 12m 33s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI-CR
  • Lokalizacja: CG

Re: VW Golf VI GTD, silnik a rocznik/awaryjność

Post14 sty 2019, 15:08

Z tego co kiedyś szukałem to te silniki różnią się rozwiązaniami eko, czyli CBBB ma EURO4, a CFGB EURO5.
U mnie jest CFBG, przebieg blisko 300k i jest wszystko tak jak powinno. Na Dieselgate nie pojechałem, bo szkoda mi chipa ;p

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości