Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:28


[All] Drgania kierownicy 130 km/h - 150 km/h

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

dezmond

Aktywny

  • Posty: 119
  • Rejestracja: 06 maja 2015, 00:46
  • Online: 12d 22h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: CBBB 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Bielsko

Drgania kierownicy 130 km/h - 150 km/h

Post09 gru 2018, 05:28

Przy prędkościach od 130-150 czuć drgania na kierownicy, które minimalnie nasilają się gdy dodam gazu lub skręce w lewo. Koła wyważone i nawet podmieniane. Mechanik sprawdził luzy na przegubach, popatrzył na pół osie i luzy na zawieszeniu. Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Po zrobieniu zbieżności drgania ustały o połowę.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Drgania kierownicy 130 km/h - 150 km/h

Post10 gru 2018, 17:32

Stawiam na opony.
Jeśli masz zimowe to domniemam że Ci się odleżały stąd przełożenie przód na tył nic nie dało. Wszystkie 4 mają ten sam defekt.
Załóż na przód letnie i się przejedź.
Ewentualnie zapoznaj się z takim czymś
"Dynamiczne wyważanie kół"
Offline
Awatar użytkownika

dezmond

Aktywny

  • Posty: 119
  • Rejestracja: 06 maja 2015, 00:46
  • Online: 12d 22h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: CBBB 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Bielsko

Re: Drgania kierownicy 130 km/h - 150 km/h

Post10 gru 2018, 18:55

Przekładałem już na inny komplet felg i to samo niestety ;/
Offline

MieczyK

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 lut 2018, 17:01
  • Online: 20h 52m 40s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Piwniczna-Zdrój

Re: Drgania kierownicy 130 km/h - 150 km/h

Post27 gru 2018, 19:33

U mnie problem jest już przy 110km/h w lewym kole słyszę jakieś dziwne buczenie jak już rozpędzę samochód i nie trzymam nogi na gazie. Czuję wtedy lekkie drgania na kierownicy. Zacząłem ostatnio na to zwracać uwagę. Jakiś czas temu niefortunnie uderzyłem w krawężnik tym lewym kołem i nie wiem czy to nie ma u mnie jakiegoś wpływu na taki efekt drgania czy poprostu zbieg okoliczności. Oczywiście zamierzam to sprawdzić. Podejrzewam jak narazie łożysko, myślę że to mogą być pierwsze objawy zużycia, ale muszę to skonsultować z kimś zanim zacznę wymieniać.. :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości