Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 18:48


Wydech końcowy od diesla do benzyny a hałas

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

vangsta

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 17 lip 2018, 20:26
  • Online: 1d 12h 29m 1s
  • Auto: Golf VI Plus
  • Silnik: CGGA
  • Lokalizacja: Limanowa

Wydech końcowy od diesla do benzyny a hałas

Post24 lis 2018, 19:43

Witam,
Sprawa dotyczy Golfa Plus 2009 1.4 16v/80km (CGGA) - wymieniłem standardowy wydech końcowy na taki z podwójną końcówką wydechu - od Audi A3 2.0TDI.
Niestety okazuje się że wydech jest bardzo głośny (wykluczam błędy w spawaniu - z zewnątrz jest igła, być może jest przepalony w środku - ciężko powiedzieć), co jest dokuczliwe w codziennej jeździe.
Proszę o poradę:
- czy wydech końcowy z diesla do benzyny może spowodować taki wzrost hałasu? Czy ktoś przerabiał taki temat?
- czy wydech końcowy jest taki sam dla Gold MK6 a MK6 PLUS (mam na myśli głównie długość końcówek - wiem że wydech końcowy dla Octavii II czy Altei ma znacznie dłuższe końcówki);
- czy jesteście w stanie podać kody pasujących części? Trochę mam obawy że kupię tłumik z aukcji opisany jako Golf Plus TSI a w rzeczywistości będzie co innego :/

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość