Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:54


Zakupy na Alliexspress

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Zakupy na Alliexspress

Post30 paź 2018, 17:11

Chciałbym w tym temacie poprosić o wypowiedzi dotyczące doświadczeń przy zakupach na Alliexspress. Jestem w trakcie oczekiwania na dwie przesyłki lecz jest pewne ale. Rejestracja w serwisie aukcyjnym przebiegła poprawnie. Dokonanie zakupów też poszła bez problemów na co otrzymałem e-maila o zakupach. Dokonałem przelewu należności za pośrednictwem Przelew24 i też wszystko poszło bez problemów. Otrzymałem potwierdzenia dokonania zapłaty po czym na drugi dzień otrzymałem e-maila że przesyłki zostały nadane z podaniem nr tych przesyłek. ( nadmienię że zakup był u dwóch sprzedających a płatność łączna ) Teraz pozostało tylko cierpliwie czekać na przesyłki lub ew wcześniejsze info od Urzędu Celnego gdyby któraś z przesyłek podlegała tej procedurze. Kiedy następnego dnia chciałem sprawdzić drogę przesyłki stwierdziłem że konto zostało tymczasowo zablokowane ze względu na moje bezpieczeństwo. W chwili obecnej konto jest dalej zablokowane i nie mogę śledzić przesyłek i trwa to już 6 dni. Szukając informacji w necie na powyższy temat dowiedziałem się że takie rzeczy się zdarzają i trzeba czekać aż konto zostanie odblokowane bo wszelkie próby kontaktu z Alliexspress są nieskuteczne. W związku z powyższym moje pytania to:
- jak długo taka blokada może trwać ?
- czy blokada konta ma jakiś wpływ na bieg przesyłek ?
- co można wobec takiej sytuacji zrobić ?
Wiem że te przesyłki długo lecą i trzeba być cierpliwym ale brak możliwości śledzenia bardzo mnie irytuje oraz wiem że trzeba się liczyć z ew naliczeniem podatku i cła ( jedna paczka będzie 50x50x20 i tu chyba mi nie odpuszczą a druga będzie 20x20x10 więc ta może przeleci ). Może ktoś z Was miał podobny przypadek ( szczególnie chodzi o tą czasową blokadę konta ) to niech opisze jak w jego przypadku realizowane było zamówienie i co dalej działo się z kontem.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy na Alliexspress

Post30 paź 2018, 17:21

Nie mialem takich niespodzianek z aliexpress, co do przesylek to nie wiem jaka opcje wybrales, jak masz numer przesylki to czesto mozna je monitorowac w zewnetrzych serwisach jak np https://www.17track.net czy tez jezeli jest to wysylka rejestrowana pocztowa to pojawi sie tez na stronie poczty polskiej https://emonitoring.poczta-polska.pl
Przelewy24 nie sa traktowane jako rozliczenie kartowe takze w razie czego trudniej odzyskac pieniadze. Ja uzywam karty kredytowej czasami paypala. Ogolnie to nie mialem jak dotad problemow z przesylkami z aliexpress takze badz dobrej mysli.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zakupy na Alliexspress

Post30 paź 2018, 18:11

Dzięki Grzesiek. :pub: Na tej stronie https://www.17track.net/pl znalazłem jedną z moich przesyłek z informacją że została przekazana do GLS. Druga też się znalazła i jest już nawet w systemie Poczty Polskiej. Jestem już spokojniejszy bo widać że coś się dzieje. CZEKAM.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zakupy na Alliexspress

Post08 lis 2018, 08:46

Moje obawy już się częściowo rozwiały bowiem jedna paczka i to ta o którą najbardziej się martwiłem bo była najdroższa ,dotarła i o dziwo gładko przeszła bez cła ani podatku w zaledwie 7 dni roboczych od zakupu :D Widać że wszystko zależy od sprzedawcy i sposobu w jaki wysłał paczkę. W moim przypadku sprzedawca nadał ją przez GLS zaraz po dokonaniu zakupu. Co do drugiej paczki od innego sprzedawcy gdzie była darmowa wysyłka to tak jak i u nas skorzystał z najtańszej opcji wysyłki i paczka idzie we współpracy z Pocztą Polską ( jest w systemie PP ale żadnych ruchów nie widać poza nadaniem do Lini Lotniczych) i myślę że w jej przypadku poczekam jeszcze z dwa tygodnie.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy na Alliexspress

Post08 lis 2018, 12:28

na stronie poczty status sie zmieni dopiero jak bedzie w kraju
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zakupy na Alliexspress

Post15 lis 2018, 21:43

Jak zobaczyłem jak wygląda sortownia paczek w Chinach po zakupach promocyjnych w dniu 11-11-2018 doznałem szoku :shock: Całe szczęście że jedna moja paczka już dotarła a druga jest już w Polsce.
https://www.facebook.com/s3beauty/video ... 717809676/
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zakupy na Alliexspress

Post07 gru 2018, 15:28

Moje obawy były trochę na wyrost chyba dlatego że to moje pierwsze zakupy w Chinach. Druga paczka dotarła po 17 dniach od zamówienia. Jednocześnie stwierdzam że przedmioty w obu paczkach były zabezpieczone wręcz w idealny sposób.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

Adrek

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 lut 2019, 14:18
  • Online: 47m 30s
  • Auto: VW Passat
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Zakupy na Alliexspress

Post15 lut 2019, 14:55

Jak dla mnie Aliexpress jest całkiem spoko ale nie lubię tak długo czekać na paczki więc raczej rzadko korzystam
Offline

aleks43

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 11 lip 2019, 09:38
  • Online: 1h 19m 48s

Re: Zakupy na Alliexspress

Post06 wrz 2019, 10:10

Podepnę się do tematu. Kupujecie także na e-bayu? Nie wiem gdzie lepiej szukać czy na Ali czy może właśni bezpieczniejszy jest e-bay?
Offline

maciejoo

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 sie 2019, 10:33
  • Online: 49m 5s

Re: Zakupy na Alliexspress

Post23 wrz 2019, 10:37

Witam,
Mam pytanie jak postępować w przypadku gdy moja paczka nie doszła? Czekam już dwa miesiące,nastąpi zwrot kasy? Trzeba się kontaktować bezpośrednio ze sprzedawcą?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zakupy na Alliexspress

Post23 wrz 2019, 12:15

maciejoo pisze:Witam,
Mam pytanie jak postępować w przypadku gdy moja paczka nie doszła? Czekam już dwa miesiące,nastąpi zwrot kasy? Trzeba się kontaktować bezpośrednio ze sprzedawcą?

Wejdź na swoje konto i zrób reklamację. Nie miałem takiego przypadku ale może zadziała. W necie takie sytuacje są opisane.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

maciejoo

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 sie 2019, 10:33
  • Online: 49m 5s

Re: Zakupy na Alliexspress

Post25 paź 2019, 14:02

Jasne, dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że uda się coś wywalczyć.

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości