Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:25


Dziwny dźwięk po uruchomieniu AC klimatyzacji

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Dziwny dźwięk po uruchomieniu AC klimatyzacji

Post23 sie 2018, 14:28

Ostatnio usłyszałem niemiłą niespodziankę w swoim aucie.
Po włączeniu AC w kilkanaście sekund pojawia się dość nieprzyjemny dźwięk. Na nagraniu po 28 sekundzie można go usłyszeć. Po wyłączeniu cichnie a po włączeniu od razu tez się pojawia.
Czy macie jakieś sugestie ?

https://youtu.be/A0B8wwBWCJ0


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Offline

seba55

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 22 mar 2018, 16:21
  • Online: 11d 1h 42m 15s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDi
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny dźwięk po uruchomieniu AC klimatyzacji

Post23 sie 2018, 15:35

Ja ostatnio miałem podobnie jak ty tylko trochę ciszej po włączeniu AC dziwny dźwięk i okazało się zbyt mało czynnika w układzie wyciek z oringów łączenia chłodnicy z przewodami a pierwszą myśl miałem ze sprężarka się kończy :D tylko u mnie klima słabła z dnia na dzień po ogarnięciu wycieku nabicia klimy cisza :)
Offline
Awatar użytkownika

milczek_89

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 30 maja 2018, 10:45
  • Online: 1d 14h 12m 33s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI-CR
  • Lokalizacja: CG

Re: Dziwny dźwięk po uruchomieniu AC klimatyzacji

Post24 sie 2018, 14:22

A kiedy ostatnio nabijałeś klime? Takie brzęczenie może dawać sprężarka przetłaczająca zbyt małą ilość czynnika. Jedź na warsztat gdzie mają porządny sprzęt, taki który dozuje też odpowiedni olej. Jeśli niedawno klime nabijałeś, a czynnika jest mało, to nie dopuszczaj bo freon w tym roku jest cholernie drogi, tylko niech szukają dziury ;p
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwny dźwięk po uruchomieniu AC klimatyzacji

Post25 sie 2018, 09:33

Miałem podobny dźwięk okazało się ze w układzie było 350g czynnika i 5ml oleju po dopełnieniu wszystko ustało

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość