Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:54


Przesiadka z Audi A3 do Mk6 GTD

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pifpaf

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 31 lip 2018, 06:34
  • Online: 23m 27s
  • Lokalizacja: Szczecin

Przesiadka z Audi A3 do Mk6 GTD

Post31 lip 2018, 06:40

Cześć!

Zamierzam zamienić obecne Audi A3 8P Sportback na Golfa 6 GTD i chciałem zapytać o przewidywalne różnice w odczuciach z jazdy.
Audi 2.0 TDI, jeszcze na pompowtryskach co prawda, ale bardzo zadbane, w S Line, twarde, sportowe zawieszenie, czyli coś, na czym mi zależy bardzo w aucie.
Pomyślałem o tym GTD, bo ma i zawieszenie, i lepszy wydech, mapę, do tego jest parę lat młodszy. Jestem obecnie nim zachwycony.
Ale czy faktycznie odczuję taki raj przesiadając się ze Sportback'a z 2007 roku? Może lepiej znowu A3, o parę lat nowsze, skoro już się przyzwyczaiłem?
Spodziewam się po prostu, że Golf na takim zawieszeniu, jakie oferuje GTD będzie śmigał jeszcze lepiej niż A3. Zależy mi na aucie o lekko sportowym charakterze, ale Audi w pełni mi tego nie zapewni, jeśli sam nie dokonam takich modyfikacji.

Z góry dzięki :-)
Offline
Awatar użytkownika

funo97

Aktywny

  • Posty: 119
  • Rejestracja: 18 paź 2015, 20:37
  • Online: 31d 6h 56m 38s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140 KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Przesiadka z Audi A3 do Mk6 GTD

Post31 lip 2018, 14:48

a3 o pare lat nowsze to tylko nieznaczny lift w stosunku do tego co masz teraz.
Wydaje mi się, że zawieszenie w GTD będzię podobne do tego co audi oferuje w S line.
Na pewno w silniku poczujesz trochę róznicy - Common Rail pracuje ciszej od pompowtryków, lepiej brzmi na wyższych obrotach i wyżej też się kręci.
Ogolnie jeśli chodzi o auta to jak dla mnie golf 6 jest lepiej wykonany od a3 :)

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości