Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:16


Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sama

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sama

Post04 lis 2017, 16:23

Witam
Nie moge znalesc nigdzie o tym tematu . Jesli juz gdzies jest to przepraszam ...
Mianowicie, mam problem z zawartoscia sadzy w DPF tzn komp pokazuje mni przed wymuszeniem wypalenia ta sama wartosc co po wypaleniu . Przed byla wartosc 48, ... i po jest to samo. Czemu nie zmienia wartosci sadzy ? Czy on juz jest na tyle zapchany ze nie zmniejszy wartosci ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post04 lis 2017, 18:39

To co pokazujesz to jest zawartość popiołu po wypalaniach i ta wartość nie spada tylko z każdym wypalaniem rośnie.
U mnie na tą chwilę tak to wygląda. Podkreśliłem wartość odpowiadającą twojej.
IDE00432-ENG103847 Filtr cząstek stałych: czas od ostatniej regeneracji-T_WOUT_RGN 18089.10 s
IDE00433-ENG103279 Filtr cząstek stałych: zawartość popiołu w oleju-MASS_ASH_PF 55.7896194 g
IDE00434-ENG102050 Filtr cząstek stałych: obliczona masa sadzy-MASS_SOOT_SIM_PF 16.28 g
IDE00435-ENG101197 Filtr cząstek stałych: zmierzona masa sadzy-MASS_SOOT_PHY_PF 12.04 g
IDE00436-ENG102397 Filtr cząstek stałych: kilometry od ostatniej regeneracji-DIST_RGN 149.1 km
Offline
Awatar użytkownika

Schvenck

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 11 gru 2015, 09:14
  • Online: 23h 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post12 lut 2018, 09:05

Jak to należy rozumieć?
obliczona masa sadzy-MASS_SOOT_SIM_PF oraz zmierzona masa sadzy-MASS_SOOT_PHY_PF to wartości odpowiadające za aktualną ilość sadzy w DPF i jak sie wypala to zmniejsza sie.
zawartość popiołu w oleju-MASS_ASH_PF skoro rośnie przy każdym wypalaniu a na górze jest info że "rzeczywista wartość graniczna dla wymiany filtra cząstek stałych" to znaczy że jak dojdzie do 60 a u kolegi aktualnie jest 55 to jedyną akcją jest wyymiana DPF na nowy? Bo nie rozumiem czym sie różnią te dwie wartości.
Dzięki za wyjaśnienie:)
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post12 lut 2018, 09:40

Schvenck pisze:..to znaczy że jak dojdzie do 60 a u kolegi aktualnie jest 55 to jedyną akcją jest wyymiana DPF na nowy?

Dokładnie. Tyle, że w moim przypadku wartością graniczną jest 70 g sadzy.
PS
Można jeszcze regenerować, ale krążą opinię że to wątpliwa operacja.
Offline
Awatar użytkownika

Schvenck

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 11 gru 2015, 09:14
  • Online: 23h 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post12 lut 2018, 10:06

Ooooo. Ja też mam 70 z tego co pamiętam a dzisiaj rano robiłem pomiar i ja aktualnie mam 42. Pytanie ile to tak pociągnie zanim padnie DPF:)
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post12 lut 2018, 10:08

Sadza zostaje po wypalaniu. Im częściej się wypala tym więcej przybywa sadzy. Jak robisz długie trasy to jeszcze masz daleko do zapełnienia. Mi średnio przybywa 1 g na 2000-3000km, ale ja głównie miasto robię.
Offline
Awatar użytkownika

Schvenck

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 11 gru 2015, 09:14
  • Online: 23h 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post12 lut 2018, 11:38

Ha no to mi podobnie przeliczając przebieg wyszło ze 1 g to 3095 km
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post27 lut 2018, 06:59

Panowie....a gdzie niby ta sadza sie tam zbiera? Gdzie ona tam niby jest po tym wypaleniu? Jest tam jakis magiczny pojemnik na ta sadze?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post27 lut 2018, 07:27

Chyba zbiera się po całej powierzchni filtra (siatce)
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post27 lut 2018, 09:46

ok, teraz widze ze sie tak bardzo rozpedzilem ze zle napisalem. Chodzilo mi nie o sadze ale o popiół o ktorym tu pisaliscie.
Gdzie on sie niby zbiera??

-- 27 lut 2018, 10:48 --

hoses pisze:Sadza zostaje po wypalaniu. Im częściej się wypala tym więcej przybywa sadzy. Jak robisz długie trasy to jeszcze masz daleko do zapełnienia. Mi średnio przybywa 1 g na 2000-3000km, ale ja głównie miasto robię.


Sadza sie wypala I po wypaleniu jest jej znikoma ilosc. Chodzilo CI chyba o popiol.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post02 mar 2018, 20:23

Tak dokładnie chodzi mi o popiół. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jak jest mierzona ilość popiołu? Czy jeśli wymienię filtr DPF na pochodzący z innego auto, w którym załóżmy VCDS pokazuje inną wartość popiołu, to ta inna wartość po przekładce automatycznie zostanie wykryta w moim aucie?
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post02 mar 2018, 21:36

Popiołu ci żaden czujnik nie zmierzy. Jest to wartość liczona orientacyjnie ,po ilości km. i warunkach jazdy ,ewentualnie ilości spalonego paliwa. Możesz se założyć nowy filtr i jak nie skasujesz w kompie ,to nadal będzie pokazywać tą wartość co miałeś na starym. Albo na starym se możesz skasować i będzie pokazywać jak byś z salonu nówką wyjechał.

Popiołu się nie pozbędziesz żadnym innym sposobem jak tylko mechanicznym i tylko wyleci w stronę silnika. Nie ma opcji aby przeleciał przez dpfa i wyleciał przez wydech. To tak jak w papierosie byś chciał wciągnąć popiół przez filter do płuc.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post05 mar 2018, 07:17

ktry pisze:Popiołu ci żaden czujnik nie zmierzy. Jest to wartość liczona orientacyjnie ,po ilości km. i warunkach jazdy ,ewentualnie ilości spalonego paliwa. Możesz se założyć nowy filtr i jak nie skasujesz w kompie ,to nadal będzie pokazywać tą wartość co miałeś na starym. Albo na starym se możesz skasować i będzie pokazywać jak byś z salonu nówką wyjechał.

Popiołu się nie pozbędziesz żadnym innym sposobem jak tylko mechanicznym i tylko wyleci w stronę silnika. Nie ma opcji aby przeleciał przez dpfa i wyleciał przez wydech. To tak jak w papierosie byś chciał wciągnąć popiół przez filter do płuc.


Przeciez tam nie ma zadnego popiolu!!!!!!!

Sam napisales ze sadza wypala sie w DPF, wiec logicznie myslac popiol tworzy sie w DPF I wylatuje na zewnatrz razem ze spalinami.
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post05 mar 2018, 21:42

Popiół to substancja nie palna ,to jest pozostałość po spaleniu sadzy i innych związków chemicznych. Jak byś kiedykolwiek palił w jakimś piecu ,to byś wiedział że tego się nie da spalić. Jest tego minimalna ilość ,ale po latach i po tysiącach litrów paliwa to się zbiera w dpfie . Siatka ceramiczna jest tak zbudowana że nie przepuści tego w stronę wylotu. Jedyne wyjście to tylko w stronę kolektora i to właśnie robią firmy co regenerują dpfy. Żadne wypalania i temperatury nawet z wielkiego pieca tego nie spalą w żaden sposób. Sadzę tak ,ale nie popiół.
Spróbuj spalić popiół z papierosa ,z pieca, to będziesz wiedział o co mi chodziło. Jak byś widział budowę dpfa po rozcięciu to bys wiedział że tam żadna cząstka stał nie ma sans się wydostać na zewnątrz.A popiół to jest cząstka stała. Dlatego wydech diesla z dpfem jest czyściejszy od wydechu auta na benzynę.

Wkładasz palucha do rury i już widać czy jest dpf ,czy go nie ma ,lub jest zepsuty.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Po wymuszeniu przez komputer wypaleniu DPF wartosc ta sa

Post06 mar 2018, 06:40

ktry pisze:Popiół to substancja nie palna ,to jest pozostałość po spaleniu sadzy i innych związków chemicznych. Jak byś kiedykolwiek palił w jakimś piecu ,to byś wiedział że tego się nie da spalić. Jest tego minimalna ilość ,ale po latach i po tysiącach litrów paliwa to się zbiera w dpfie . Siatka ceramiczna jest tak zbudowana że nie przepuści tego w stronę wylotu. Jedyne wyjście to tylko w stronę kolektora i to właśnie robią firmy co regenerują dpfy. Żadne wypalania i temperatury nawet z wielkiego pieca tego nie spalą w żaden sposób. Sadzę tak ,ale nie popiół.
Spróbuj spalić popiół z papierosa ,z pieca, to będziesz wiedział o co mi chodziło. Jak byś widział budowę dpfa po rozcięciu to bys wiedział że tam żadna cząstka stał nie ma sans się wydostać na zewnątrz.A popiół to jest cząstka stała. Dlatego wydech diesla z dpfem jest czyściejszy od wydechu auta na benzynę.

Wkładasz palucha do rury i już widać czy jest dpf ,czy go nie ma ,lub jest zepsuty.


Sorry, ale nie zgadzam sie z Toba.
Popiol wylatuje na zewnatrz.

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości