Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:46


[1.4 TSI 122KM] Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Post29 wrz 2013, 10:41

Tak jak w temacie. Sytuację zaobserwowałem wczoraj, przy wjeździe do garażu, wcześniej tego w ogóle nie słyszałem, więc występuje od wczoraj :/

Jest to metaliczne, jakby młot pneumatyczny (w przybliżeniu) stukanie/tykanie, które dochodzi z okolic lewej strony silnika. Słychać to tylko na jałowym biegu, na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu znika odgłos.
Dodam, że przy odpalaniu zimnego auta nie występuje charakterystyczne dla uszkodzonego łańcuszka rozrządu klekotanie, jest cicho przy odpalaniu zimnego silnika, chyba, że ja tego nie słyszę, ale ponoć jest to odgłos tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z niczym innym, czy też nie słyszeć. Czasem zauważam też, szczególnie jak auto jest odpalone po nocy, że na biegu jałowym da się wyczuć na fotelu takie delikatne wzdrygnięcia/szarpnięcia. Sporadycznie, rzadko, ale czasem na ciepłym na luzie też się to pojawi. Auto z samego końca roku 2011.

Na poniższym filmiku starałem się to nagrać i dobrze to słychać.

UserRetired

Re: Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Post29 wrz 2013, 11:36

benchmark pisze:Tak jak w temacie. Sytuację zaobserwowałem wczoraj, przy wjeździe do garażu, wcześniej tego w ogóle nie słyszałem, więc występuje od wczoraj :/

Jest to metaliczne, jakby młot pneumatyczny (w przybliżeniu) stukanie/tykanie, które dochodzi z okolic lewej strony silnika. Słychać to tylko na jałowym biegu, na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu znika odgłos.
Dodam, że przy odpalaniu zimnego auta nie występuje charakterystyczne dla uszkodzonego łańcuszka rozrządu klekotanie, jest cicho przy odpalaniu zimnego silnika, chyba, że ja tego nie słyszę, ale ponoć jest to odgłos tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z niczym innym, czy też nie słyszeć. Czasem zauważam też, szczególnie jak auto jest odpalone po nocy, że na biegu jałowym da się wyczuć na fotelu takie delikatne wzdrygnięcia/szarpnięcia. Sporadycznie, rzadko, ale czasem na ciepłym na luzie też się to pojawi. Auto z samego końca roku 2011.

Na poniższym filmiku starałem się to nagrać i dobrze to słychać.

[youtube]www.youtube.com/watch?v=-ZU3sihTGiM[/youtube]



jeśli mogę bo mam ten sam problem, ale jeśli masz wciśnięte sprzęgło i to ustaje to w odpowiedzi z TPI z ASO... "jest to naturalna praca silnika na biegu jałowym". Panowie stwierdzili bo byłem chyba u 4 mechaników w tym 2 z ASO i dwóch niezależnych, jeśli by taka sytuacji miała również miejsce na wciśniętym sprzęgle "mamy problem".

Ode mnie sprawdź poziom oleju.

pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Post29 wrz 2013, 18:42

Nie ustaje to przy wciśniętym sprzęgle, a jedynie jak cokolwiek doda się gazu. Tika tylko an luzie. Dziś było tak; rano po nocy odpaliłem-cisza, przejechałem kilka km, przed wyłączeniem słucham, czy tika- cisza. Potem po kilku godzinach znów odpalam auto, jadę kilka kilometrów, słucham przed zgaszeniem silnika, czy jest- jest, tika. Potem znów po godzinie odpalam, jadę kilka kilometrów, przed zgaszeniem silnika słucham- nie tika. Jest pewna nieregularność w tym zjawisku.

Macie pomysł co to?

UserRetired

Re: Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Post30 wrz 2013, 10:13

benchmark pisze:Nie ustaje to przy wciśniętym sprzęgle, a jedynie jak cokolwiek doda się gazu. Tika tylko an luzie. Dziś było tak; rano po nocy odpaliłem-cisza, przejechałem kilka km, przed wyłączeniem słucham, czy tika- cisza. Potem po kilku godzinach znów odpalam auto, jadę kilka kilometrów, słucham przed zgaszeniem silnika, czy jest- jest, tika. Potem znów po godzinie odpalam, jadę kilka kilometrów, przed zgaszeniem silnika słucham- nie tika. Jest pewna nieregularność w tym zjawisku.

Macie pomysł co to?



po mojemu bo mam podobnie... ale jak już wcześniej pisałem jeśli przy wciśniętym sprzęgle przestaje terkotanie to jest okiej ale jak przy wciśnietym nie przestaje to już jest kupa... radze jechać do ASO choćby dla Twojego świętego spokoju, jeśli w ASO powiedzą że jest okiej to niech Ci to dadzą na piśmie, tak jak ja dostałem. A jak nie to naprawa :-)

pozdrawiam

P.S. napisz jaką decyzje podjąłeś ...
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2013, 10:53 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Po raz kolejny proszę - trzymaj się tematu
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Post02 paź 2013, 22:16

benchmark pisze:Jest to metaliczne, jakby młot pneumatyczny (w przybliżeniu) stukanie/tykanie, które dochodzi z okolic lewej strony silnika. Słychać to tylko na jałowym biegu, na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu znika odgłos.

Jeżeli chodzi o odgłos z zmieszczonego filmiku, to czy chodzi co ci o ten "świst". Słucham i słucham i nie mogę usłyszeć tego młota o którym wspominasz. Może nagraj filmik jak to będzie występować, łącznie z momentem kiedy nie słychać nieprawidłowości (podczas przegazowania) i opisem kiedy ten "młot" występuje a kiedy nie.

benchmark pisze:Dodam, że przy odpalaniu zimnego auta nie występuje charakterystyczne dla uszkodzonego łańcuszka rozrządu klekotanie, jest cicho przy odpalaniu zimnego silnika, chyba, że ja tego nie słyszę, ale ponoć jest to odgłos tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z niczym innym, czy też nie słyszeć.

Myślę, że byś usłyszał, jakbyś miał problem z rozrządem - być może już znasz ale tak na wszelki wypadek podaje linka do tematu z filmikami o wadliwym rozrządzie mk6/terkocze-jak-diesel-zaraz-po-odpaleniu-na-zimnym-t26.html?hilit=rozrz*

benchmark pisze:Czasem zauważam też, szczególnie jak auto jest odpalone po nocy, że na biegu jałowym da się wyczuć na fotelu takie delikatne wzdrygnięcia/szarpnięcia. Sporadycznie, rzadko, ale czasem na ciepłym na luzie też się to pojawi. Auto z samego końca roku 2011.

O poszarpywaniach Tu możesz poczytać - mk6/poszarpywanie-wstrzasy-na-wolnych-obrotach-t92.html?hilit=poszarpy*#p384
My TSI
Offline

ciekawski

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 cze 2017, 18:31
  • Online: 1d 3h 18m 20s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122kM

Re: Metaliczne, regularne stukanie z komory silnika.

Post03 mar 2018, 11:23

benchmark pisze:Tak jak w temacie. Sytuację zaobserwowałem wczoraj, przy wjeździe do garażu, wcześniej tego w ogóle nie słyszałem, więc występuje od wczoraj :/

Jest to metaliczne, jakby młot pneumatyczny (w przybliżeniu) stukanie/tykanie, które dochodzi z okolic lewej strony silnika. Słychać to tylko na jałowym biegu, na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu znika odgłos.
Dodam, że przy odpalaniu zimnego auta nie występuje charakterystyczne dla uszkodzonego łańcuszka rozrządu klekotanie, jest cicho przy odpalaniu zimnego silnika, chyba, że ja tego nie słyszę, ale ponoć jest to odgłos tak charakterystyczny, że nie da się go pomylić z niczym innym, czy też nie słyszeć. Czasem zauważam też, szczególnie jak auto jest odpalone po nocy, że na biegu jałowym da się wyczuć na fotelu takie delikatne wzdrygnięcia/szarpnięcia. Sporadycznie, rzadko, ale czasem na ciepłym na luzie też się to pojawi. Auto z samego końca roku 2011.

Na poniższym filmiku starałem się to nagrać i dobrze to słychać.



Wrócę do tematu, ale od listopada (w sumie od 4 miesięcy) mam bardzo podobne odgłosy, które pojawiają się na rozgrzanym silniku (im cieplejszy tym głośniej słychać, ale nie tak żeby to w jakiś sposób przeszkadzało, po prostu takie tykanie po prawej stronie salonu od strony pasażera w okolicach schowka) na biegu jałowym/na wolnych obrotach i również po dodaniu gazu znikają. Auto jest od 2009 roku, przebieg 111tys i pod maską oprócz filtra powietrza, oleju i filtra oleju nie było nic wymienianego. Czy udało Ci się @benchmark ustalić po tym czasie co byłą przyczyną tej dolegliwości? Byłem u mechaników, ale dużo nie powiedzieli - jeden że to normalne odgłosy w tego typu silnikach, drugi dużo nie sprawdzając po moim zapytaniu czy te odgłosy mogą być związane z rozrządem powiedział że być może rozrząd i że może wymienić za 1700zl, ale czy to jest akurat rozrząd to nie wiadomo. Myślałem też że to może od pogody, że zima nastąpiła i td, ale z drugiej strony dlaczego tylko po rozgrzaniu silnika słychać te dźwięki?
Czy ktoś jeszcze miał taki "problem", jakieś rady?

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości