Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:48


Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Post07 sty 2018, 10:33

Cześć, od razu nadmienię, że problem nie dotyczy pękniętego wężyka tylnej klapy - tam już zostało "połatane".
Przy spryskiwaniu przedniej szyby sam płyn wylatuje z opóźnieniem i nie od razu pełnym ciśnieniem. Potem czuć w kabinie zapach płynu do spryskiwaczy a sam płyn znika w zastraszającym tempie. Gdzie szukać źródła problemu, w którym miejscu mógł pęknąć wężyk? Dodam, że podłoga nigdzie mokra nie jest.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Post07 sty 2018, 11:04

Jak masz sucho w kabinie to lej do momentu aż pokaże ci się woda pod samochodem. Tym sposobem masz szansę określić w której sekcji zacząć rozbiórkę.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Post07 sty 2018, 11:44

Wężyk idzie od zbiornika za prawą lampa i wchodzi w podszyte a tam już idzie do maski. Zrób tak. Otwórz maskę i zablokuj zamek wkretakiem i ktoś w aucie pompuje a Ty podglądać.
Uważam że przy prawym zawiasów maski i leci po podszybiu stąd zapach w kabinie .

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Post04 lut 2018, 10:39

Niestety nie zlokalizowałem wycieku z przodu, za to okazało się, że wężyk igielitowy z tyłu do którego wsadziłem urwane końcówki się rozszczelnił.
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy używając tylko sprysku przedniej szyby i mając przerwany wężyk z tyłu jest szansa, żebym czuł zapach płynu w kabinie?
2. Operacja wymiany całego wężyka idącego na tył, ktoś się tego podejmował? Jaki koszt i czas?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Post04 lut 2018, 21:27

KamilD pisze:Niestety nie zlokalizowałem wycieku z przodu, za to okazało się, że wężyk igielitowy z tyłu do którego wsadziłem urwane końcówki się rozszczelnił.
Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy używając tylko sprysku przedniej szyby i mając przerwany wężyk z tyłu jest szansa, żebym czuł zapach płynu w kabinie?
2. Operacja wymiany całego wężyka idącego na tył, ktoś się tego podejmował? Jaki koszt i czas?
1)Pompka spryskiwacza działa tak ze od polaryzacji zależy czy pcha na przód czy na tył . Tyle teorii. Wiec teoretycznie winno być ok.
2) wężyk od spryskiwacza można wymieniać . Jest na niego numer w ASO
Wymienia się go częściami. Rozebrałem połowę auta ale zabij mnie czy.idzie dachem czy progiem to.nie pamiętam . Napewno.na tył. Idzie.po prawej.stronie i w słupku C masz jego łączenie z wiązka z klapy.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zapach płynu do spryskiwaczy + ubywanie płynu

Post04 lut 2018, 22:11

KamilD pisze:2. Operacja wymiany całego wężyka idącego na tył, ktoś się tego podejmował? Jaki koszt i czas?
wąż do kupienia w aso albo na necie do zamówienia harmonijka do spryskiwaczy żaden problem...

Wąz idzie prawym progiem do tyłu więc wymiana nie jest wielką sztuką, rozebrac próg, tapicerke z tyłu i tyle...

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości